Zulme Karşı Durmak Bir İbadettir

Zulme Karşı Durmak Bir İbadettir

05/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Zulme Karşı Durmak Bir İbadettir

Sitemiz köşe yazarlarından usta kalem Gazimiz Sn. Savaş YÜCEL’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

Malumunuz, Dünya malı dünyada kalır. Eninde sonunda, her iktidar yıkılmaya ve kaybolmaya mahkumdur.

 

Bu dünyanın bir de diğer tarafı ve hesap vakti var. Hele bizimki gibi, manevi, Türk ve İslam alemine mal olmuş bir camia ve sıfatlar için (Şehitlik – Gazilik) bu hesaplaşma ve doğruluk çok daha önemlidir.

 

İnsanoğlu çalışarak pek çok rütbe ve unvanlar elde eder. Bu rütbelerin başında hiç şüphe yok ki, şehitlik ve gazilik gelir. Çünkü bu rütbeler hayat karşılığında elde edilmekte ve inanç sayesinde kazanılmaktadır.

 

Zira hem HAK katında ve hem de halk yanında, şahadet mertebesine yükselmek, büyük bir mazhariyettir. Her insan bu mazhariyetlere erişemez ve layık görülmez.

 

Şehit, Allah’ın huzurunda diri olarak hazır bulunup, rızıklandırılacağı ve cennete gireceğine şahadet olunduğu için bu adı almıştır.

 

Gazi ise, Allah yolunda ve vatan uğrunda savaştığı ve şehit olmayı arzu ettiği halde ölmeyip, sağ kalan kimseye verilen addır. Gazi de şehit olmak ve bu mertebeye yükselmek için savaştığından dolayı o da şehitler derecesindedir.

 

Hatta Peygamberimiz: ”Bir kimse Allah yolunda şehit olmayı can-u gönülden isterse, yatağında ölse dahi Allah onu şehitler derecesine ulaştırır.” buyurmuştur.

 

Yüce Rabbimizin bizler göndermiş olduğu kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’in bir ayetinde şöyle buyruluyor:

 

“Allah yolunda öldürülenleri (şehitleri) sakın ölü sanmayın. Bilâkis onlar diridirler; Allah’ın lütuf ve kereminden kendilerine verdikleriyle sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiç bir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duyurmaktadır.”

 

Sevgili Peygamberimiz, şehitliğin derecesiyle ilgili olarak şöyle buyurmuştur:

 

“Hiç kimse cennete girdikten sonra – bütün dünya’ya sahip olsa bile tekrar dünya’ya dönmek istemez. Yalnız şehitler, keramet (ve erdikleri nimetler) sebebiyle dünya’ya dönüp on defa şehit olmayı arzu ederler.”

 

Gönüller sultanı Peygamberimiz bile şahsen, bir defa değil birkaç defa şehit olmayı istemiş ve şöyle buyurmuştur:

 

“Ruhumu kudret elinde tutan Allah’a yemin ederim ki, Allah yolunda savaşıp öldürülmemi, sonra tekrar dirilip savaşarak tekrar öldürülmemi, yine dirilip savaşta öldürülmemi arzu ederim.”

 

Kısacası Şehitlik ve Gazilik olmadan, vatan olmaz. Evet, vatan bir toprak parçasıdır, ama her toprak parçası vatan değildir. Vatan, uğruna şehitlerin kan akıttıkları toprak parçasıdır. “Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır.” sözü, ne güzel bir sözdür.

Hani derler ya: “Ne verirsen elinle, o gelir seninle.

 

 

 

SAYIN DERNEK ŞUBE BAŞKANLARI VE DELEGELERİ;

 

Sizlerinde, bu ulvi ve güzel camianın insanı olduğunuzdan kendi adıma eminim. Bu güzide ve ulvi camianın bizler adına temsilcisi ve birer Şehit Ailesi veya Gazi değilseniz o yönetimlerde ne işiniz var.

 

Şayet; bu camianın ve bizlerin hak ve hukuku yolunda ve bizlerin oyuyla o makamlara geldiyseniz, mevcut zulüme bir son demenin vakti geldi de geçti.

 

İşte bizler, böyle ulvi ve yüce bir dinin, milletin ve camianın temsilcileriyken, sakın unutmayalım ki;

 

HER İKTİDAR, HER GÜÇ, HER GENEL MERKEZ VE HER DERNEK ŞUBESİ YIKILMAYA VE UNUTULMAYA MAHKUMDUR.

 

 

ÖNEMLİ OLAN O İKTİDAR EL DEĞİŞTİRİRKEN, GİDENİN ARKASINDAN NE SÖYLENDİĞİDİR.

 

Üstlendiğiniz sorumluluklar; aynı zamanda, Şehitlerin,yetimlerinin, ailelerinin, Gazilerin ve çoluk çocuklarıyla tüm ailelerinin, aynı zamanda Ordu Vazife Malulü kardeşlerimizin ve ailelerinin vebalidir.

 

Hiçbir camia mensubu ve akli selim yönetici, bu güzide camianın vebalini almak istemez, bu vebal ve beddualarla son nefesini verip ebedi aleme gitmek istemez.

 

Gelin, bu Ankara seçimini bir ilk ve milat olarak değerlendirin. Ve bizler adına çalışmayan bir yönetimi azletmek yolunda, GENEL MERKEZ SEÇİMLERİ VE OLAĞAN GENEL KURUL YOLUNDA birleşerek,toplayacağınız imzalar ve değiştireceğiniz genel merkez yönetimi ile, bu haksız düzene bir son verin.

 

 

UNUTMAYIN Kİ; YAPACAĞINIZ, DOĞRU YA DA YANLIŞ HAREKETLER DOĞRULTUSUNDA, KENDİ İKTİDARLARINIZ KENDİ ELİNİZDE…

 

Allah, her zaman doğrunun ve sizlerin yanında olsun. Saygı ve sevgilerimle…

 

Savaş YÜCEL…

Yorumlar

Yorumlar