Zamanı var, aminler boşa değil | Gazi TV

Zamanı var, aminler boşa değil

Bu haber 21 Temmuz 2013 - 14:12 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.
Zamanı var, aminler boşa değil

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Mustafa Selim DALDAL’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Diyordu ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

 

Efendim, efendi diyerek birilerinin arkasından yalakalık yapıp el etek öpenler, gururunu bir yerlerde zorla tutunmak için satanlar sizedir sözümüz.

Yazımızın başında da belirtmiştik ne diyordu büyük kumandan;

 

“Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin,

kimseyi üstün görmeyeceksin,

 

hiç kimseyi aldatmayacaksın,

 

ülke için gerçek idealin ne ise onu görecek,

 

o hedefe yürüyeceksin.

 

Herkes sana karşı çıkacaktır;

 

herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır;

 

önüne sonsuz engeller yığacaklardır,

 

fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın.

 

Kendini büyük değil, küçük, bir hiç sayarak,

 

kimseden yardım görmeyeceğine inanarak,

 

bu engelleri aşacaksın.

 

Bütün bunlardan sonra da ‘büyük’ derlerse

 

söyleyenlere gülüp geçeceksin.”

 

 

Doğru bildiği yolda önüne serilen engelleri tek başına aşıp Kuran-ı Kerim’de yazılan “Öyle bir kavim getireceğim ki, onlar Allah’ı severler, Allah da onları sever” ayetine mazhar olduğuna inandığım Yüce TÜRK MİLLETİ’ni de arkasına alarak bize cennet bir vatan ve yıkılmaz bir Cumhuriyet hediye etti.

 

Ey koltuklarında kendilerini yıkılmaz sanıp adaletsizlik le istibdat ile zulüm ile hüküm vermeye, yönetmeye çalışanlar.Gün gelir bu devran döner. Hatırlayın ki Hz. Süleyman’ın tahtı rüzgarlarla geziniyordu.Ziya Paşa’nın dediği gibi “Yeller esiyor ol saltanatın şimdi yerinde”

 

Hadis-i Kudsi de “Sen olmasaydın, ey Habîbim, felekleri (kâinatı) yaratmazdım” buyurulan yüzü suyu hürmetine alemler yaratılan Cihan Serveri Hz.Muhammed S.A.V efendimiz dahi vefat etmiş iken siz kendinizi o koltuklarda sonsuza kadar oturacak mı sanıyorsunuz. Bir gün gelip bir Molla Kasım’ın sizi hesaba çekmeyeceğini mi zannediyorsunuz?

 

Doğru olan ve doğru olduğuna gönülden inandığımız Hamit YILDIZ’ın haklı mücadelesini görmeyen , yalanlarla dolanlarla, iftiralarla O’nu hiçe sayanlar şapkalarını önüne koyup biraz düşünmeliler.Mertçe çıkıp “HODRİ MEYDAN” diyen birisinin karşına mertçe dikilip hesaplaşmaktan çekinenlerin inanıyoruz ki bu saltanatları yerle yeksan olacaktır.Hak elbet ki tecelli edecektir.

 

Şehidinin mirası yetimin, anasının, babasının, kardeşinin hakkını aramayanlar, Gazisi için bir arpa boyu yol kat etmeyenler başkalarının yaptıkları çalışmaları kendilerine maletmeye çalışanları elbet ki geride kalanlar görecek ve gün gelip bu yaptıklarının hesaplarını soracaklardır.

 

Bu yola baş koyarak bizim için hiçbir menfaat gözetmeksizin öz kaynaklarını dahi bu yolda harcayıp sosyal haklarımız için mücadele eden Hamit YILDIZ ve ekibini tebrik ediyorum.“Dilerim ki, Allah gönlünüze şu Ramazan ayında olgunluk ve aklıselim bir duruş versin… Gıybet günahını alenen işleyen bu kardeşlerimizi bağışlasın inşallah.” diyen kardeşimin duasına AMİN diyor ve ekliyorum.

 

Amin demeye alıştık biz. Şikayetçi değiliz.

İsyânkâr hiç.

 

Sabrediyoruz.. Bekliyoruz. Umutla bekliyoruz..

 

Zamanı var.

 

Aminler boşa değil.

 

Şehitlerimize rahmet, gazilerimize ve tüm şehitlerimizin mirası anne, baba, çocuk ve eşlerine sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum.Sevgi ve dua ile…

 

Gazi Mustafa Selim DALDAL

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/7af6165301.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar