Yetimlerin Feryadına Yanıt Gelmedi

Yetimlerin Feryadına Yanıt Gelmedi

17/06/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Yetimlerin Feryadına Yanıt Gelmedi

Geçtiğimiz günlerde “Yetimler Sahipsiz! Yetkililer Nerede?” başlığı altında kamuoyu ile paylaştığımız haberimizde Geçici Köy Korucusu Şehidimizin yetimlerinin dramını dile getirerek yetkililerin konuya el atacaklarını ümit ettiğimizi belirtmiştik. Ancak maalesef Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Gülşen UZ’un sorunun çözümlenmesi için gayretleri dışında, hiçbir gelişme olmamıştır.

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ve Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığına; sehitgazi@aile.gov.tr ve fsahintbmm@gmail.com mail adreslerine sorunla ilgili bilgilendirme maili attık.

 

   Umarız, Devletimizin şevkatli elleri bu yetimlerin üzerinde olur ve mevcut sorunları çözümlenir. Allah kimseyi düşürmesin ve muhanete muhtaç etmesin. Evsiz, barksız ve çaresizliğin acısını ancak o duruma düşenler bilirlermiş.Yarın kimsenin düşmeyeceğinin garantisi yok…

 

   Burada babası operasyon anında kalp krizi geçirerek Şehit olan bir köy korucusunun yetimlerinden bahsediyoruz. Bu yetimler sahipsiz değil! Edirne’den Kars’a kadar ülkemizin her yerinde Şehit yetimlerimiz tırnağı incinse ve en ufak sorunlarında bize ulaşabilirler.

 

   Bu biçare yetimlerin sorunları çözülene kadar haber yapmaya devam edeceğimizi de ayrıca belirtmek istiyoruz… 

Yorumlar

Yorumlar