Yasa Tasarısı Maddelerinin Görüşülmesine Çok Az Kaldı | Gazi TV

Yasa Tasarısı Maddelerinin Görüşülmesine Çok Az Kaldı

Bu haber 10 Temmuz 2013 - 22:20 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Yasa Tasarısı Maddelerinin Görüşülmesine Çok Az Kaldı

Aldığımız bir duyuma göre Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda Şehit Aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malulleri ile ilgili yasa tasarısı maddeleri görüşülerek herhangi bir ekleme yapılmadan olduğu şekli ile kabul edilmiş. Maalesef feragat hakkına ilişkin de şartsız feragat kabul edilmemiş. Komisyon maddeleri Meclise sevk etmiş, muhtemelen bugün sahura doğru ya da en geç yarın yasa maddelerinin Mecliste görüşülerek onaylanacağını değerlendiriyoruz.

Aldığımız bilgiye göre yaklaşık 10 maddenin görüşülmesinden sonra camiamızı ilgilendiren maddelere geçilecek. Terör Gazileri, Malul Sayılmayan Gaziler ile Muharip Gazilerin taleplerine ilişkin maalesef şu an için herhangi bir gelişme yok. 


Meclis 14 temmuz’a kadar çalışacağından taleplerimizi iletmemiz ve İmkanı olan arkadaşlarımız kendi ilinin Milletvekillerini aramaları büyük önem arz ediyor. 

 

Umarız yasa maddeleri görüşülürken taleplerimiz doğrultusunda revize edilerek onaylanır ve camiamızın şu mübarek Ramazan ayında yüzlerinin gülmelerine vesile olurlar…

 

Yayın olmadığı saatlerde ekranda çizgiler görüntülenebilir.

Mozilla Firefox ve Google Chrome tarayıcılarında yayını görüntüleyemiyorsanız 
burayı tıklayarak Windows Media Player eklentisini kurabilirsiniz.

 


Yorumlar

Yorumlar