Yasa 3 Ocak Tarihinden İtibaren Mecliste | Gazi TV

SON DAKİKA

Yasa 3 Ocak Tarihinden İtibaren Mecliste

Bu haber 27 Aralık 2011 - 22:30 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Yasa 3 Ocak Tarihinden İtibaren Mecliste

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa’nın Salihli ilçesinde, Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti.

 

       Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Salihli Şubesi’ni ziyaret eden Yurttaş, şehit aileleri ve gazilerin maaşlarında iyileştirmeler yapılacağını söyledi. Bakanlığın şehit aileleri ve gaziler için yeni düzenlemeleri hayata geçirdiğini anlatan Yurttaş, şöyle konuştu: “40 bin şehit ailesi ve 4500 gaziyi yakından ilgilendiren kanun 3 Ocak 2012 tarihinden itibaren TBMM’de görüşülecek. 40 bin şehit ailesi ve 4 bin 500 gaziyi yakından ilgilendiren kanun yürürlüğe girdiğinde 200-300 TL para alan şehit aileleri ve gazilerimizin her biri en düşük memur maaşı tutarında aylık alacaklardır. Şehit ailelerimizden en az iki kişi işe yerleştirilecek. Şehit aileleri ve gazilerimize verilecek olan bu destekler bedelli askerlikten gelen parayla sağlanacaktır.”


      Terörle mücadelede şehit olanlar dışında görev sırasında hayatını kaybeden öğretmenlerimiz ve din görevlilerinin de görev şehidi sayılacağını anlatan Yurttaş, şunları söyledi: “Harp malulü gazilerimiz için protez kullanımındaki sınırda kaldırılacaktır. Biz bölge milletvekilleri olarak TBMM görüşmelerine başlamadan önce şehit yakınları ve gazilerimizin sorunlarını ve taleplerini değerlendirmek için ziyaretlerde bulunuyoruz.”

Kaynak: Manisahaberleri.com

Yorumlar

Yorumlar