Yardım Parasından Hesap İşletim Ücreti Alınır mı?

Yardım Parasından Hesap İşletim Ücreti Alınır mı?

02/01/2014 0 Yazar: Gaziler Net
Yardım Parasından Hesap İşletim Ücreti Alınır mı?

Gazimiz Sn. Haldun İNCEER’in ilettiği bilgiye göre Mehmetçik Vakfı yardımları Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmakta olup, maalesef bu hesaplara yansıyan yardım paralarından “hesap işletim ücreti” kesilmektedir.

Gazimizin ilettiği bilgiye göre 1 ocakta Mehmetçik vakfı tarafından yatırılan yardımlardan birikmiş hesap işletim ücreti adı altında 80 tl. kesilmiş. Tüm Gazilerin aynı sorunu yaşadıklarını ileten Gazimiz bu olayı daha önce Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne mail ile bildirmiş fakat olumsuz yanıt almış. Bu yıl da 1 ocakta Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlügüne mail yolu ile konuyu iletmiş. Vakıf yetkilisi telefon ile arayarak otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde bu işletim ücretinin alınmayacağını bildirmiş. 


Aynı zamanda eski bir banka çalısanı olan Gazimiz Sn. Haldun İNCEER, Mehmetçik Vakfının yaptığı bu yardımdan Ziraat Bankasının kestiği bu paranın haksız yere alındığı ve etik olmadığını bildirdi.


Ziraat Bankasının Gazilerimize Mehmetçik Vakfı tarafından yapılan bu yardımlardan hesap işletim ücreti kesme uygulamasına son vermesini ümit ediyor, saygılar sunuyoruz.

Yorumlar

Yorumlar