Vazife Malullerine Emniyetten Düzenleme | Gazi TV

SON DAKİKA

Vazife Malullerine Emniyetten Düzenleme

Bu haber 10 Eylül 2012 - 11:16 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Vazife Malullerine Emniyetten Düzenleme

Emniyet Genel Müdürlüğü özürlü ve malul memurları için iki düzenleme yaptı. 9 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemenin ayrıntıları şu şekildedir:

 

1- Vazife malulü idari polisler ile kendisi, eşi veya çocukları %50 ve üzerinde oranda özürlü olanlar, nüfusa kayıtlı oldukları il veya ilçeye de atanabilecek.

 

2- Vazife malulü idari polisler, eşi veya çocuklarından Özür oranı %50 ve üzerinde bulunanlardan günlük yaşam aktivitelerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyeceğine karar verilenler ve Özür oram %80 ve üzerinde bulunanlar 2. bölge hizmetinden muaf tutulacak. Bugün itibariyle, bu durumda olup da, ikinci bölge illere ataması yapılmış olanların veya halen bu illerde görev yapanların talep etmesi halinde kadro durumu dikkate alınarak birinci bölge illere ataması yapılacak.

 

3- “Emniyet Teşkilatının merkez kuruluşu ve bağlı kurumları ile il ve ilçe birimlerinin,gruplandırılmış personel,malzeme ve kadrolarının tesbitine dair esasları” ifade eden TMK kaldırılmıştır.

 

Emniyet Genel Müdürlügü

Yorumlar

Yorumlar