Uşak'ta da Bir Şube Açılacak | Gazi TV

Uşak’ta da Bir Şube Açılacak

Bu haber 04 Şubat 2013 - 20:12 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Uşak’ta da Bir Şube Açılacak

Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği, teşkilat yapısına Uşak’ı da ekleme girişimcilerine start verdi. Derneğin şube olma yolundaki çalışmalarında öncülüğü yürütecek olan 4 malul gazi, Uşak’tan gelerek Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.

 

Büyümeye devam ediyorlar


Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği, teşkilat yapısına Uşak’ı da ekleme girişimcilerine start verdi. Derneğin şube olma yolundaki çalışmalarında öncülüğü yürütecek olan 4 malul gazi, Uşak’tan gelerek Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti. 


2848 sayılı kamu yararına çalışan asker kökenli 4 dernekten bir tanesi olan ve Genel Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği, teşkilat yapısını güçlendirmeye devam ediyor. 43 tane ilde şubesi, 17 ilçede de temsilciliği bulunan dernek, bu kez Uşak’tan şehit gazileri ve gazilerin seslerini duyurmak için sözcü olacak. Bu kapsamda yürütülen temaslar çerçevesinde hepsi Güneydoğu gazilerinden oluşan Ergün Şahin, Kemal Cengiz, Nezih Börekçi ve Ali Özçelik, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’yı makamında ziyaret etti. İşleyiş hakkında bilgiler alan malul gaziler, gerekli evrakların tamamlanması için de çalışmalara hız verdi. 


“İSTİSMARA AÇIK FAALİYETLER YAPILIYORDU”


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek var olan güçlerine güç kattıklarını kaydeden Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, “Bildiğiniz üzere derneğimiz ara ara sizlerin de şahit olduğu gibi bazı resmi olmayan, kamu yararına çalışmayan dernekler ilimizin, ülkemizin çeşitli yerlerinde gelip bazı faaliyetlerde bulunduklarını söyleyerek, insanların duygularını sömürerek para veya bağış yoluyla istismara açık bazı faaliyetler gerçekleştiriyordu. Yılbaşında da söylediğimiz gibi biz bu yıl içerisinde teşkilatlanmaya yeni temsilcilikler ver şubeler açacağımızı söylemiştik. Şu anda bölgesel olarak bazı illerimizde ve ilçelerimizde temsilciğimiz, şubelerimiz bulunuyor ancak bölgemizde Uşak’ta bir temsilciğin bulunmaması bir açığı oluşturuyordu” dedi.


“HAKLARI SAVUNMADA YARDIMCI OLACAK”


Bugüne kadar Uşak ilinde kamu yararına çalışmayan, resmi olmayan bir derneğin faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Kumartaşlı, “Bugün 4 tane gazi arkadaşımız, Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek, hem işleyiş faaliyetler hakkında bilgi aldılar hem de Uşak’ta şube açılabilmesi, gerekli işlemlerin başlatılabilmesi için bugün bir evrak hazırlayacağız. Genel merkeze Türkiye Harp Malulü, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı aracılığıyla göndereceğiz. Uşak ilinde de şubemizin açılması, derneğimizin daha olgunlaşmasını daha organize işler yapmasını sağlayacak, istismarcı kişilere karşı şehit ailelerinin ve gazilerin haklarını savunmamız anlamında yardımcı olacaktır” diye konuştu. 


UŞAK PROTOKOLÜNE SESLENDİ


“Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ve ülkemizin her bir yerinde bölücü yandaşları nasıl organize olup bölücü yandaşlar faaliyetlerini yapabiliyorlarsa biz de şehit aileleri ve gaziler olarak kendi haklarımızı korumak için aynı organizeyi olup onların karşısında dik bir duruş sergileyebilmek için bu şubemizin Uşak ilinde de açılmasını uygun gördük” diyen Kumartaşlı, şunları kaydetti; “Genel merkezimiz ile yaptığımız görüşme sonucunda genel merkezimiz de gerekli evrakların düzenlenmesi halinde şube açılış iznini vereceğini bildirdiler. Buradan, Uşak ili mülki idari amirlerimize, valimize, belediye başkanımıza ricamız kamu yararına çalışan bir derneğin açılması için gerekli yardımların yapılmasını ve gazi ağabeylerimize, şehit yakınlarına yardımcı olmalarını istiyoruz.”


“ÖN GÖRÜŞME YAPMAK İSTEDİK”


Gazi Ergün Şahin ise ziyarette yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Uşak’ta şube açıp, kamu yararına çalışan bir derneğin oluşumunu sağlayıp, üyelerimize daha iyi hizmet vermek amacıyla girişimde bulunmak amacıyla bir ön görüşme yapmak istedik. Afyonkarahisar’a gelerek yapmış olduğumuz ziyarette sağ olsun Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı bizleri bilgilendirdi. Konuşarak bu işin yapısını şekillendirerek şube açma girişimlerimizi inşallah tamamlayacağız. İnşallah, hepimiz için hayırlı olur.” 


Ziyaret, gerekli bilgilendirmelerin ardından sona erdi.

Yorumlar

Yorumlar