Uşaklık Bize Yakışmaz

Uşaklık Bize Yakışmaz

17/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Uşaklık Bize Yakışmaz

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz

Bizlere vatandaş olarak neler oluyor neden umursamıyoruz bir ümit mi var? Yoksa bezginlik mi? yoksa teröre şehitlere mi alıştık anlamıyorum her şeye tepki vermez olduk bize neler oldu bileniniz var mı?

 

İmralı süreci denildi terör biter mi? denildi yok Paris’te 3 PKK lı öldürüldü neden niçin kimler tarafından öldürüldü bu İmralı görüşmelerini baltalar mı? Denildi de denildi yazıldı çizildi bebek katili eli kanlı terör örgütü başı şerefsiz ev hapsine mi alınsa televizyonu da verildi odası da konforlu görüşmeleri de yerinde maşallah feribot bile tahsis ettik bu dürzüye vallahi vatan için can vermiş bedel ödemiş fedakârlık etmiş şehit ailelerinden gazilerimizden daha iyi bakar olduk. Ama Paris te öldürülen PKK lıları televizyonlar gazeteler anlata anlata bitiremedi halende anlatmaktalar anlatacaklarda şu var ki son bir haftada Hakkâri de 1 şehit bugün Mardin de 1 polis memuru şehit olmak üzere 2 şehidimiz var. Peki, Paris te öldürülen bunu kimin yaptığı dahi bilinmeyen acaba örgüt içi hesaplaşma mı? Dış istihbarat mı? Uyuşturucu trafiği kara para mı? Neyin ne olduğu bilinmezken televizyonlar gazeteler İmralı süreci bozulur mu? Bozulmaz mı? Diye bas bas bağıran medya teröristlere bir şey olunca bunu düşünüyor nede güzel ajitasyonla anlatıyor ya son bir haftada gelen 2 şehidimiz ya bunların hakkı verilen onca şehitlerimizi hadi görmezden geldiniz onların ailelerine gazilerimize kulak vermediniz beeee satılık medya beeeee satılık basın bu son bir haftada gelen şehitlerimize ne diyeceksiniz neden onlara yer vermiyorsunuz? Neden bu ülkenin evlatları şehir gazi olduğunda susuyorsunuz? Bu kadar mı kansız vicdansızsınız para sizin patronlarınızın gözünü mü kör etti. Her şeyiniz para mı kardeşim giden bu vatanın yiğidi giden bu vatanın toprakları yanan bu milletin ciğeri sizler o paraları bu ülkede bu milletten kazanıyorsunuz sizin gibi satılık medyayı hiçbir Avrupa ülkesi kabul etmez izlemez dahi siz insan değimlisiniz? Siz Türk değimlisiniz? Biraz düşmanlara yalakalığı bırakında özünüze dönün biraz dış güçlerin kalemşorluğunu yapacağınıza ülkenize milletinize hizmet edin eli kanlı terör örgütünü onun teröristlerini bu millete neredeyse masum diye yutturacaksınız yazık yazık çok yazık bana göre bu ülkede tek terör var oda satılık basının yaptığı terör bu ülkenin ekmeğini yiyerek nankörlük size yakışmaz biraz özünüze dönün eğer damarlarınız da bir nebze olsun Türk kanı dolaşıyor ise kahraman dedeleriniz atalarınız gibi dik durun satılmayın uşaklık etmeyin ulu önder Mustafa kemal’in başından geçen anısını ve sözünü hatırlayın.    “İngiliz kralı VIII. Edward İstanbul’a Atatürk’ü ziyarete geldiği zaman, 

Atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. Ziyafetten önce, 

-“Bana İngiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, 

onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz! Dedi.    Ve nihayet bu sofra merasimini bilen bir zattan öğrenerek sofrayı o 

şekilde düzene koydular… Akşam kral sofraya oturunca kendisini 

kral sarayında zannederek memnun oldu. Atatürk’e dönerek: 

– “Sizi tebrik eder ve teşekkür ederim. Kendimi İngiltere’de 

zannettim” diyerek memnuniyetini bildirdi. Sofraya hep Türk 

garsonlar hizmet etmekte idi. Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, 

elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. Yemekler de 

halılara dağıldı.    Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. Fakat Atatürk Kral’a: 

– “Bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim!” 

Dedi. Bütün sofradakiler Atatürk’ün bu sözlerine hayran oldular. 

Atatürk garsona da “vazifene devam et” emrini verdi.’’ İşte bu yaşanmış hikâyeden ve atamın söylediği sözlerden yola çıkın uşaklık etmeyin hainlik etmeyin teröristin terörün reklâmını yapmayın şehitlerimizin kemiğini sızlatmayın kendi vatanınıza kendi milletinize hizmet edin. Eğer hamurunuz da uşaklık var ise bir uşaklık edecekseniz kendi milletinize uşaklık edin.

   Gazi Sebahattin ASLAN

Yorumlar

Yorumlar