Unutulan Muharip Gaziler

Unutulan Muharip Gaziler

18/12/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Unutulan Muharip Gaziler

Bir Kıbrıs Gazisi Kızı kardeşimizin sitemize iletmiş olduğu mesajı sizler için yayımlıyoruz.

KIBRIS GAZİSİ KIZININ MESAJI:

 

Babam 1005 sayılı 60/c4 İstiklal madalyası şeref aylığı almaktadır. Yaptığım araştırmada gazi ve yakınlarına yapılan iş imkanından yararlanamayacağımı öğrendim.

 

Anlamadığım birşey var sizinle paylaşmak istiyorum ne kadar doğru düşünüyorum bilmiyorum. Ben devlet hastanesinde taşeron işci olarak çalışmaktayım yüksek okul mezunuyum, beraber çalıştığım bir arkadaşın eşi de gazi fakat statüsü farklı. O eşinin  bu durumundan yararlanarak iş başvurusunda bulunabilecek o gazinin bir bacağı protez ama tüm işlerini görebiliyor hatta çiftçilik bile yapıyor, arkadaşla evli ve çocukları da var gayet mutlu bir hayat sürüyorlar.  

 

Bunları size neden yazıyorum biliyormusunuz benim babam da basite alınan kıbris gazilerinden ama askerlik sonrası akli bilinçini kaybetmiş bu nedenle anneme zarar vermeye başlamış ve ben daha 40 günlükken ayrılmışlar hiç babayı bilmeden ben bunlar yaşanmış, İnanırmısınız bilmem ama sokakta babamla yanyana geçiyoruz beni tanımıyor bile, 31 yaşındayım bu zamana kadar ne o bana bir kez bile kızım dedi ne de ben ona baba.

 

Oturduğu köydede evde bile kalmıyor çalılıklar arasında bir barakası varmış orda kalıyormuş bunları bile başkalarından duyuyorum insanlardan kaçan biri.

 

Düşünüyorumda o bacağın yerine bir protez bacak konulmuş iyi yada kötü işlevini görüyor ama babamın akli kaybı yerine getirilebiliyor mu? Evet şimdi siz düşünün biz de mağdur değil miyiz?

 

Herşey için şimdiden teşekkürler, inşallah Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip eder. Saygılarımla.

 

 


<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/yeni/limon3.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar