Unuttuğumuz Gaziler | Gazi TV

SON DAKİKA

Unuttuğumuz Gaziler

Bu haber 16 Ağustos 2012 - 23:55 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Unuttuğumuz Gaziler

Kötü örnek örnek değildir diye bir söz vardır hayatımızda güzelde bir laftır. Aramızda yaptığımız sohbetlerde birbirimize sürekli kötü örnekleri anlatır dururuz. Sanki sadece eşinden ayrılan, alkol alan, icrası olan yada kavga eden gazilermiş gibi sormazlar oysa her insanın sorunları, hayatında iniş çıkışları ve hatalarının olduğunu. Bukadar olumsuzluk içerisinde ekonomik sıkıntılarla bir sürü sorunla sizler savaşırken asıl suçun kendilerinde bizleri anlamayan anlamak istemeyen duyarsızlarda olduğunu. Bizi kimse olduğumuz gibi kabul etmek istemez her gelen bir çivi çakıp tamir derdindedir.

 

Evet hep kötü örnekleri anlatırız ya iyi örnekleri anlatırmıyız hiç, yok pek sevmeyiz güzel ve iyi olan örnek olacak bir çok şeyi anlatmayız biz nedense sevmeyiz acaba içimizde bir kıskançlıkmı diye sorarım sürekli. 


Uzun zamandır iyi örnekleri ve başarıları takip etmek gibi bir hastalık başladı içimde sonra şöyle bir baktımki küçümsenmeyecek başarılara imza atmış gazi arkadaşlarımız kısaca bunları bir hatırlatmak istedim. 


Örneğin Ampute futbolda Karakuvvetlerigücü takımı deplasmanlı süper ligde 3 senedir averajla ikinci, 2012 Mayıs ayında Moscovada yapılan şampiyon Kulüpler Kupasında Dünya üçüncüsü olmuştur. Takımın hocalığını Gazi Uğur ÖZCAN yapmaktadır ve takımın büyük çoğunluğu gazilerden oluşmaktadır.


Bir diğer örnekte Karakuvvetlerigücü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız kuruluşunun ikinci yılında ikinci ligde şampiyon olarak süper lige çıkan takım 2012 yılında Türkiye beşincisi olarak playofa kalmış olup takımın büyük çoğunluğu gazilerden oluşmaktadır.


Bir diğer örnek Atıcılık sporunda Korhan YAMAÇ dır. Korhan YAMAÇ’ın 25 Defa Türkiye şampiyonluğu ve 9 Türkiye Rekoru vardır. 


Bazı başarıları ise;


2003 yılında Çek Cumhuriyetinde yapılan Bedensel Engelliler Küçük Çap Silahlar Avrupa Şampiyonasında, 25m. Sport Tabancada Avrupa 2.liği, 50m. Serbest Tabancada Avrupa 3.lüğü

17-29 Eylül 2004 tarihleri arasında Atina’da yapılan Paralimpik Oyunlarında (Engelli Olimpiyatları) 10m. Havalı Tabanca dalında 4.lük, 50m. Serbest Tabanca dalında 3.lük, 25m. Sport Tabanca dalında Finalli Dünya ve Paralimpik rekoru kırarak 1.lik 

3-10 Temmuz 2005 tarihleri arasında Polonya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nda 25m. Sport Tabanca’da 3.lük, 50m. Serbest Tabanca’da 1.lik


Bir diğer örnek ise Bedensel Engelli Okçuluk dalında gazimiz Oğuzhan POLAT dır. 2007 yılında okçuluğa Karakuvvetlerigücü takımında başlamış Türkiye 2 nciliği ve Dünya 12 nciliği bulunmaktadır. Bir diğer gazimiz Zafer KORKMAZ ise 2001 yilinda okculuga Karakuvvetlerigücü takımında başlamış bir çok kez Türkiye 1 nciliği, Avrupa 5 nciliği ve Dünya 8 nciliği bulunmaktadır. Gazilerimiz Oğuzhan POLAT ve Zafer KORKMAZ 24 ağustos 2012 Londrada yapılacak Paralimpik oyunlarında Türkiyeyi temsil edecektir.


Bedensel Engelli Okçuluk dalında bir diğer gazimiz ise Mustafa AK dır. 2001 yilinda okculuga Karakuvvetlerigücü takımında başlamış 2006 yılında Almanya’nın Düren şehrinde katıldığı özel bir turnuvada 3’üncü, 14-22 Ağustos 2009 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti Nymburk şehrinde yapılan Bedensel Engelliler Okçuluk Dünya Şampiyonasında kendi branşında Dünya Şampiyonu, kendisininde bulunduğu takım olarak ta Dünya ikincisi oldu. Dünya şampiyonu olması nedeniyle 08 Ocak 2010 tarihinde Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Koleji tarafından onur ödülüne layık görüldü. Ayrıca Milliyet gazetesi tarafından geneneksel olarak düzenlenen 2009 yılı yılın sporcusu ödül töreninde Namık Sevik onur ödülüne  layık görülmüştür.


Ve bu kadar başarının arkasında sadece ve sadece kendileri vardı. Onlara bu başarılarla dolu yolda ne Devletin organları ne Valilikler ne Kaymakamlıklar ne Gençlik ve Spor Bakanlığı ne TSK ne Dernekler vardı nede Zengin işadamları kendi azim ve iradeleriyle bu başarıları kazandılar. Bu yolda onlara hiç kimse destek olmadı onları bu başarılarından dolayı kutluyor 24 Ağustos 2012 tarihinde Paralimpik Oyunlarında Ülkemizi temsil edecek Gazi arkadaşlarımıza canı gönülden başarılar diliyorum.


                                                                          SAYGI VE SEVGİLERİMLE


                                                                          GAZİ HÜDAVERDİ MERCAN

Yorumlar

Yorumlar