Umut Orandan Soru Önergesi | Gazi TV

SON DAKİKA

Umut Orandan Soru Önergesi

Bu haber 25 Nisan 2012 - 11:58 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Umut Orandan Soru Önergesi

CHP İstanbul Milletvekili Sn. Umut ORAN’ın Şehit Aileleri ve Gaziler ile ilgili verdiği soru önergesi ve daha önceden verilen cevaplar aşağıda sunulmuştur;

 


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA


Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 


 


 


 


Umut Oran


 


 


İstanbul Milletvekili

 

 

2/458 sayılı Şehit Yakınları ile Gazilerin Toplumsal ve Ekonomik Durumlarının İyileştirilmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifim TBMM Başkanlığına sevk edildiği 19.3.2012 tarihinden bu yana TBMM’deki 4 ayrı komisyonda görüşülmeyi bekliyor.

 

Siz de 20 Mart 2012 tarihinde yaptığınız grup toplantısında şehit yakınları ve gaziler hakkında hazırlık yaptığınız müjdesini verdiniz.

 

Bu kapsamda;

 


1.      Şehit yakınları ve gazilerden gelen bilgi ve duyumlara göre bugüne kadar sözünü ettiğiniz yasa tasarısını geciktirerek, henüz TBMM’ye sunmamış olmanız bu camianın sizlere yönelik tepkisinden mi kaynaklanmaktadır?


2.    Tasarıyı TBMM’ye henüz sunmamış olmanızda, 19 Ekim 2011 tarihinde Hakkari’de 24 şehit verilmesi üzerine gazilerimizin, Başbakanlık makamınıza yakın bir noktada protesto eylemi yapmasının olumsuz etkisi var mıdır?


3.    Terör örgütü ile sizin onayınızla yürütüldüğü anlaşılan Oslo görüşmeleri hakkında gazilerin suç duyurusunda bulunmasının da söz konusu tasarının Meclis’e sunulmasını geciktirdiği iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?


 


 

Daha önce sorulan 1. önergenin yanıtı :  http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-4276sgc.pdf
Daha önce sorulan 2. önergenin yanıtı: http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0417sgc.pdf
Daha önce sorulan 3. önergenin yanıtı: http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-1290sgc.pdf


 


 


Yorumlar

Yorumlar