Umut Oran yetki karmaşasını iki bakana da sordu | Gazi TV

Umut Oran yetki karmaşasını iki bakana da sordu

Bu haber 30 Nisan 2013 - 17:54 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Umut Oran yetki karmaşasını iki bakana da sordu

Umut Oran’dan şehit gazi şube müdürlüğü yetki çatışması ile ilgili soru önergesi

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 30.4.2013Umut Oran

İstanbul Milletvekili1. Şehit yakınları ve gaziler için valiliklerde halen Şehit Gazi Şube Müdürlükleri görev yapıyor mu?


2. 6353 sayılı Kanuna yanarak 7 Şubat 2013’te yayınladığınız yönetmelikle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine de şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili görev ve yetki verdiniz mi?


3. Bu durum, valiliklerdeki Şehit Gazi Şube Müdürlükleri ile sizin il müdürlükleriniz arasında görev-yetki-sorumluluk çatışmasına yol açmıyor mu?


4. Bu yetki karmasına son vermek için şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili iş ve işlemleri; valiliklerdeki söz konusu şube müdürlüğü ile sizin il müdürlüklerinizi birleştirerek tek çatı altına toplayacak mısınız?

 


TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Muammer Güler tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 30.4.2013Umut Oran

İstanbul Milletvekili


1. Şehit yakınları ve gaziler için valiliklerde halen Şehit Gazi Şube Müdürlükleri görev yapıyor mu?


2. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, 6353 sayılı Kanuna yanarak 7 Şubat 2013’te yayınladığı yönetmelikle kendi il müdürlüklerine de şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili görev ve yetki verdi mi?


3. Bu durum, valiliklerdeki Şehit Gazi Şube Müdürlükleri ile Aile Bakanlığının il müdürlükleri arasında görev-yetki-sorumluluk çatışmasına yol açmıyor mu?


4. Bu yetki karmasına son vermek için şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili iş ve işlemleri; valiliklerdeki söz konusu şube müdürlüğü ile Aile Bakanlığı il müdürlüklerini birleştirerek tek çatı altına toplayacak mısınız?

Yorumlar

Yorumlar