Umut Oran: Aile Bakanlığı bedelli paralarıyla ne yapıyor, ha | Gazi TV

Umut Oran: Aile Bakanlığı bedelli paralarıyla ne yapıyor, ha

Bu haber 24 Nisan 2013 - 22:33 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Umut Oran: Aile Bakanlığı bedelli paralarıyla ne yapıyor, ha

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın, bedelli paralarıyla hangi şehit yakını-gaziye yardımda bulunulduğunun açıklanması için Aile Bakanlığı’na bir soru önergesi yöneltti. Oran’ın Bakan Fatma Şahin’e yönelttiği soru önergesi şöyle:

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA


Aşağıdaki sorularımın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 24.4.2013

 

  

Umut Oran

İstanbul Milletvekili


 

 ‘Bedelli askerlik’ uygulaması kapsamında 1111 sayılı Askerlik Kanunu’nun 46. Maddesi uyarınca bakanlığınıza aktarılan kaynak toplam kaç TL’dir?


2.      Yıllar itibariyle bu kapsamda bakanlığınıza aktarılan paranın ne kadarlık kısmını hangi projede kullandınız? Bu meblağ içerisinde şehit yakınları ve gazilere aktarılan kaynak ne kadardır? Bu şekilde maddi yardımda bulunulan şehit yakını ve gazisi sayısı ile bunların illere göre dağılımı nedir?


3.      Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı’nın “2013K170010” numarasıyla yürüttüğü, “Tip Proje. Tad. ve Zemin Etüt” projesinin içeriği nedir? Bu proje için 500 bin TL ayırdığınıza ilişkin bilgi doğru mudur? Proje için öngörülen ve gerçekleşen harcama tutarı kaç TL’dir?

Yorumlar

Yorumlar