Ümidinizi Kaybetmeyin | Gazi TV

SON DAKİKA

Ümidinizi Kaybetmeyin

Bu haber 14 Haziran 2012 - 22:50 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Ümidinizi Kaybetmeyin

Değerli Arkadaşlar,

Buradan çeşitli yorumlarda eleştiri düzeyinin oldukça üzerine çıkıldığını, sonuç almaktan çok sonuçsuzluğa ve çaresizliğe sürükleyici tavır takınıldığını üzülerek takip ediyorum.

Sitemizi bizlerin yanı sıra Devlet büyüklerimiz ve duyarlı vatandaşlarımızın da takip ettiğini belirtmek isterim. Dolayısı ile burada yapacağımız yorumlarda Şehitlik ve Gazilik makamlarını unutmamamız gerekmektedir.

 

    Tasarıda yer alan ve bizler için en öncelikli sorun olarak temellendirdiğimiz “Sivil Şehitlik” kavramı ile ilgili tepkilerimizi dikkate alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma ŞAHİN’e hassasiyetimizi dikkate alarak bu revizyonu gerçekleştirdiği ve bu kavramsal karmaşaya son verdiği için müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum. Arkadaşlar sizi temin ediyorum ki, eğer yasa tasarısında tek ve son yetkili, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olsaydı bugün herkes yasa tasarısından memnuniyetini ifade edeceklerdi. Ancak ne var ki Devlet yönetiminde “ben yaptım oldu” mantığı işlemiyor. Mali boyutta kaynak yok denildiğinden Sn. Bakanın re’sen taleplerimizi içeren maddeleri tasarıya ekletebilmesi de maalesef mümkün değil… Bu noktada ilk Milletvekili olduğu günden bu yana çalışmalarını yakinen takip ettiğim Sn. Bakanımızın hazırladığı taslaktan maddeler kaynak yetersiz olduğu için çıkarılıyorsa, yapabileceği bir şey kalmıyor.

 

 

   Burada iş esasında bizlerde bitmektedir. Burada yapıcı bir tavır takınmalı, talep ve beklentilerimizle ilgili olarak Sn. Devlet büyüklerimize bilgi verme noktasında; faks, e-mail, posta, telefon vs. hangi iletişim aracını kullanırsanız kullanın, herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir.

 

   Haydi Faks Çekelim Haberine gitmek için lütfen tıklayınız>>>

 

 

   Ümitsiz olmamak gerektiğini düşünüyorum. Bu zamana kadar Meclise gelen yasa tasarıları hiç değişmeden ya da kısmen değişerek kabul edilmiş olsa bile, Kahramanların haklarını düzenleyen bu yasa tasarısı, onlara vefa borcunun somutlaşmış ifadesi olacağından farklılık arz etmektedir. Hiç kimse bu ülke için canını, kanını ortaya koymuş, hayatını bu ülkeye vakfetmiş kahramanların taleplerine duyarsız kalamaz…

 

 

   Şimdi size bugün sadece Gazimiz Ali SALMAN’ın bu noktada bana ilettiği ve beni oldukça mutlu eden cümlesini aynen aktarıyorum;

 

 

   “Bugün sitenizde “Haydi Faks Çekelim” haberini gördüm. Ve duyarsız kalmayarak tek tek herhangi bir parti ayrımı gözetmeksizin bütün Eskişehir Milletvekillerine bu metni faksladım. Beni bugün Eskişehir Milletvekillerinden Kazım KURT (CHP), Salih KOCA (Ak Parti) ve Ruhsar DEMİREL (MHP) aradılar. Yasa tasarısı çalışmasında bu maddelerin geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ve yanımızda olduklarını dile getirdiler.”

 

 

   Ayrıca Şehit oğlu Sn. Gökhan UZ, kendisini CHP Genel Başkanı Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’nun aradığını ve kendisine ulaşan bir çok faksın olduğunu, Meclise yasa tasarısı geldiğinde taleplerin gerçekleştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını bildirmişlerdir.

 

 

   Evet arkadaşlar kendilerinin izni ile bu bilgiyi buradan paylaşmak istedim. Buradan yıkıcı eleştiriler yapmaktansa, hep beraber hayal kırıklığına uğramamak adına taleplerimizi Devlet büyüklerimize bildirelim.

 

   Sizi bilmem ama ben halen ümit varım… Buradan inşallah bütün Devlet büyüklerimize müteşekkir olduğumuzu belirten haberimizi de yapacağımız günü iple çekiyorum…

 

   Siz de ümidinizi kaybetmeyin…

 

   Saygılarımla,

 

 

                                                         Hamit YILDIZ

                                                         Gazi J. Ütğm.

                                                         Gazihaber.com

 

Haydi Faks Çekelim Haberine gitmek için lütfen tıklayınız>>>

 

 

Yorumlar

Yorumlar