Tütün Parası ve Ücretsiz Otobüs Hakkı | Gazi TV

Tütün Parası ve Ücretsiz Otobüs Hakkı

Bu haber 03 Şubat 2013 - 14:20 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Tütün Parası ve Ücretsiz Otobüs Hakkı

Teröristlerle şehitleri aynı cümle içerisinde kullanmayın

 

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun çalışma raporunu değerlendiren Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, “Son 30 yılda, 7 bin 918 kamu görevlisi şehit oldu.
Toplam sayı 35 bin 506 olarak verilmiş. Teröristlerin sayısı ile benim şehit sayım ile aynı metin içerisinde yazılmasını istemiyoruz” dedi. 


Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun, terör ve şiddet olayları kapsamında ‘yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesi’ne yönelik kurulan alt komisyonun, çalışmalarını tamamlayarak oluşturduğu taslak raporunu değerlendirdi.


“BU ÜZÜCÜ BİR HAREKETTİR”


1984-2004 yılları arasında ülkemizin vermiş olduğu terör şehitlerinin, sivil halkın ve teröristlerin rakamlarının açıklandığını kaydeden Kumartaşlı, şöyle konuştu; “Son 30 yılda, 7 bin 918 kamu görevlisi şehit olmuştur. Bunların dökümleri geniş bir şekilde bu açıklamada bulunmakta. Bu şehitlerimiz kamu görevlisinden yani asker, polis ve öğretmenden oluşmakta. Raporda bir unsura şiddetle karşı çıkıyorum. Toplam sayı 35 bin 506 olarak verilmiş. Ama 35 binden 7 bin 918 şehidi çıkarttığınız zaman geriye kalan kısım güvenlik güçlerinin öldürdüğü teröristleri ifade eder. Teröristlerin sayısının benim şehit sayım ile aynı metin içerisinde yazılmasını istemiyoruz. Onlar yedikleri ekmeğe ihanet etmiş kişiler. Onları görevdeyken belki de silahlı çatışma sonrası ben öldürdüm. Öldürdüğümüz teröristlerin toplam kayıp şeklinde-şirin gösterilmek istenircesine-açıklama yapılmasına karşıyız. Bu tür açıklamaları siyasi bir oyun olarak görüyoruz. Teröristlerle aynı metinde aynı paragraflar içerisinde yer almasını kabul etmiyoruz, bu üzücü bir harekettir.”


“İNSANLAR BUNA KANMASIN”


Son 2 gündür ‘siyasi bir olay olarak gördüğü’ durumları da basın mensupları ile paylaşan Kumartaşlı, “Tütün ikramiyesi adı altında ek bir ödeme yapılacağı söylendi. Bu ödemenin hükümet tarafından verilmiş bir hak gibi lanse edilmesi çok yanlış. Tütün ve mamüllerinin gelirlerinden elde edilmiş bir payın zaten şehit yakınları ve gazilere verilmiş bir hak olduğunu biliyoruz. Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin bir açıklama yaparak özürlüler ve gazilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanacağını söyledi. Yine burada aynı oyuna geliyoruz. Biz zaten toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanıyorlar. Bizi özürlü olarak görüyorlar. Benim gaziliğim bir tarafa itiliyor, beni devlet özürlü olarak görüyor. Ben gaziyim. Benim gaziliğimi ikinci plana atamazsın. Şehit aileleri ve gazileri ayrı bir kapsam içerisinde tutmalısın. Basının karşısına çıkıp yeni bir hak veriyormuş gibi insanlara lanse dilmesi söz konusu. İnsanlar devlet bize yeni haklar veriyor sanıyorlar. Yeni bir hak yok, ısıtıp ısıtıp önümüze konulan bir hak var. İnsanlar buna kanmasın” dedi.


“PKK NEDEN KURULDU?”


İmralı sürecinde de çok ciddi tavizler verildiğini altını çizen Kumartaşlı, “Bu tavizler dünyanın hiçbir yerinde verilmiyor. Şu anda Abdullah Öcalan, tutuklu değil korunan bir insan durumuna düştü. Terör örgütü neden kuruldu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığını bütünlüğünü bozmak için kuruldu. Vatanın bütünlüğünü bozmak, bayrağın dalgalanmasını engellemek için kuruldu. 30 yıldır bu örgütle mücadele diyoruz. PKK’nın kuruluş amacı nedir, kürdistan devleti kurmak. Bu insanlar düne kadar diyorlardı, Anayasanın hukukunu tanımıyorum diyordu. Abdullah Öcalan kitabım basılmadı diye Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağını söylüyor. Demek ki bu insana belirli haklar veriliyor, bizler de bunun yaşama hakkını ihlal ediyoruz herhalde” diye konuştu. 
Kutucuk;
“Öcalan, İmralı palasta vaktini geçiriyor, yemek de geliyor yanına hanım da verecekler. Hükümet bükemediği bileği öptü.”

Yorumlar

Yorumlar