Türksat uydu hizmetlerine bulaşmak bir hata | Gazi TV

SON DAKİKA

Türksat uydu hizmetlerine bulaşmak bir hata

Bu haber 06 Ekim 2012 - 23:47 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Türksat uydu hizmetlerine bulaşmak bir hata

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, daha önce engelliler için uygulamaya konulan indirimli internet hizmetinin kapsamına şehit yakınları, gaziler ile gazilerin anne, baba, eş ve çocuklarını eklediklerini belirterek, “Şehit yakınları ve gaziler 1 Ekim itibarıyla interneti yüzde 25 indirimli kullanacak” demiş.

 


Kabinenin en çalışkan Bakanı demesine demiş ama ben 1 yıl önce abone olduğum gibi, cayma halinde bana 600 TL ye yakın bir ödeme rakamı çıkardılar.


 


1017557708 hizmet nolu kablo TV ve uydu net müşterisiyim. 444 0 126 nolu telefonu aradığımda; ben ve benim durumumda olan kişileri bu kampanya ya dahil edemeyeceklerini tarafıma ilettiler.


 


Kendilerine, mevcut tarifenin 1 Ekim itibari ile çıktığını ilettiğimde, “sizin zaten bir tarifeniz var, başka tarife kullanamazsınız. Taahhütle diğer tarifeye bağlısınız” dediler.


 


Sayın Bakanım: şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarının gerekli belgelerle abonesi oldukları ya da olacakları İnternet Servis Sağlayıcısına başvurmaları halinde hemen indirimli interneti kullanmaya başlayacaklarını” söylemişsiniz ama emrinizdeki kurum bu durumu kabul etmiyor.


 


15 – 20 gün önce çıkan arızamda, yaklaşık 8 – 10 kere kurumu aramama rağmen arızam, 10 günden önce düzeltilmedi.


 


Ve her aramamda; “5 saat içinde müdahale edeceğiz, 8 saat içinde müdahale edeceğiz” şeklinde koskoca Başkentin orta yerinde yaklaşık 10 gün oyalandım. (Bant kayıtları mevcuttur.)


 


ABONELİK İPTALİ İSTEDİĞİMDE; yaklaşık 600 TL’lik cayma bedelini önüme koydular.


 


 


Buradan Ulaştırma Bakanımıza sesleniyorum;


 


Bir gazi ve vatandaş olarak, bir tarifeden rahatsız oluyor ve sıkıntı yaşıyorsam, o tarifeyi neden bırakamıyor, kalitesiz olan bir hizmetten son faturam dışında bir ödeme yapmadan ayrılamıyorum. Neden benim önüme basit bir işlem için yaklaşık 600 TL borç çıkarıyorlar.


 


Sayın Bakanım; Bu abonelikler neden bu kadar katı. Ayrıca siz gazi tarifesini 1 Ekim itibari ile çıkarmışsınız, haliyle önceden olmayan bir kampanyaya geçmem mümkün olmazdı, caysam 600 TL ALİKIRAN BAŞKESEN vergisi çıkarıyorlar.


 


Şayet benim bu şikayetlerime inanmıyorsanız, kurum tarafından imha edilmeden önce  444 0 126 nolu telefonu aradığım bir önceki hizmetsizlik şikayetimi ve bugünkü tarife değişikliği talebimin konuşma bant kayıtlarını da dinleyebilirisiniz.


 


 


Sayın Bakanım; DEVLET VE PATRON SİZ MİSİNİZ, YOKSA SİZE BAĞLI VE SİZE UYMAYA TENEZZÜL BİLE ETMEYEN BİR KURUM MU ?


 


 


Aslını isterseniz sizden bu saatten sonra sizden diğer bir talebimde;


 


Almakta olduğum ve kalitesinden memnun kalmadığım bu hizmetlerimin, hiçbir cayma bedeli istenmeden, son faturam tarafımdan ödenerek iptal edilmesidir.


 


Bu parayı ödeyemeyecek insanlar değiliz ama Türkiye Cunhuriyeti’nin orta yerinde devlete bağlı ve Bağlı bulunduğu Bakanlıkça çıkarılmış 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununa bile uymaya tenezzül etmeyen sıradan bir kuruma, ALİ KIRAN BAŞ KESEN VERGİSİ ödemekte zoruma gider.


 


 


 


Savaş YÜCEL


Güneydoğu Gazisi

Yorumlar

Yorumlar