Türkiye Gaziler Birliği

 

 

 

Türkiye Gaziler Birliği Platformu öncelikle 2004 Yılında Ankara’da Gazi Savaş Yücel ve Nail KABALI öncülüğünde terörle mücadele gazilerimizin bireysel katılımında kurulmuş, 2008 yılı itibariyle aynı isimle dergi yayınlamaya başlamış, Çalışmalarını öncelikle, Önce Vatan – Savunma ve İnsan Hakları Derneği ( Ankara) ve Mehmetçik Kültür Derneği (İzmir) ve  2013 yılı itibariyle Güvenlik Güçleri Vazife Malülleri Derneği (izmir) çatısı altında devam etmiştir.

Kuruluş amacımız; Kore Kıbrıs ve Terörle Mücadele Gazileri arasında birlik ve beraberliğin sağlanması ve Türk Toplumuna ve Topluluklarına Şehitlik Gazilik bilincinin aşılanması, Türk Tarih ve Kültürünün yeni nesillere aktarılmasıdır. Bu yönde bir çok haber sitesi, gazete, dergi, televizyon proğramı ve etkinlikler yapılmıştır.

Türkiye Gaziler Birliği Platformu; yurt genelinde ve yurt dışında bulunan sivil toplum kuruluşları kamu ve özel kuruluşlar arasında  işbirliğini güçlendirmek, camia yararına ortak projeler düzenlemek, etkinlikler ve dayanışma faaliyetleri yürütmektir. Kurulduğu günden bu yana faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir.

Türkiye Gaziler Birliği sesini duyurabilmek maksadıyla 2010 yılından bu yana dergi olarakta yayın hayatını sürdürmekte, Derginin imtiyaz sahipliğini, yayın yapım ve dağıtımını Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi yapmaktadır.

 

Türkiye Gaziler Birliği Dergimiz Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından 3 aylık olarak yayınlanmakta ve

Güvenlik Güçleri Vazife Malülleri Gaziler Derneği – İzmir

Türk Dünyası Gaziler Teşkilatı – ( Bakü – Azerbaycan)

Türk Kültürünü Araştırma ve Tanıtma Vakfı – Ankara

Mehmetçik LLC ( Kutaisi – Gürcistan )

Gazi TV ( Ankara )

Hilal Eğitim Sağlık Kültür ve Dayanışma Derneği – Ankara

dergimizin temsilciğini yapmaktadır.

Türkiye Gaziler Birliği Platformu İlerleyen süreçte yurt genelinde ve yurt dışında şehit ve gazilerimizi temsil eden ve tarihimiz kültürümüz ve ortak değerlerimiz olan kahraman şehit ve gazilerimiz konusunda hassasiyet gösteren projeler üreten bir çok sivil toplum kuruluşu, özel ve tüzel kuruluşları aynı çatı altında birleştirmeyi hedeflemektedir.