Tsk Vakıflara Yapılan Astronomik Bağışları Açıkladı | Gazi TV

SON DAKİKA

Tsk Vakıflara Yapılan Astronomik Bağışları Açıkladı

Bu haber 21 Mayıs 2012 - 11:24 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Tsk Vakıflara Yapılan Astronomik Bağışları Açıkladı

İlk yazımda, Öncelikle Gazihaber.com ailesine merhaba demek istiyorum.Buraya bizimle alakalı, bizim sorunlarımızı ve arada bir konu dışına çıkan yazılarımı paylaşmak istiyorum.

 

                TSK VAKIFLARA YAPILAN ASRTRONOMİK BAĞIŞLARI AÇIKLADI

 

           Bugün sabah, bu haberi okuduğumda gözüme çarpan üç husus dan bahsetmeden geçemeyeceğim.Birincisi bu astronomik bağışı bir albayın ailesinin yapmış olması,diğer iki hususu zaten direkt aktaracağım.Rahmetli Albayımız,mekanı cennet olsun ailesi onun vasiyeti ki ,çok güzel düşünmüş,kurmuş olduğu fabrikalardan elde ettiği tüm gelir ve gayrimenkulü Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına bağışlamış.İki yararlı kurum,birisi eğitim için diğeri vatani görevlerini ifa ederken,çatışmalarda,B.T.Ö mensuplarının tuzaklarında yaralanan ve Aslanlar gibi şehit olan Mehmetçiklerimize yardım yapmakta.Sonuç da ikisi de çok hayırlı kurum Allah başımızdan eksik etmesin.Sadece birisi adalet dağıtırken teraziyi çokça şaşırıyor.

 

         Gelelim beni çok duygulandıran diğer iki boyuta. Birisi ihtiyacım yok, bu yardımı hak edenlere dağıtın demiş.

         Diğerine söyleyecek kimsenin sözü bile olamaz zaten, en içten ve ulvi dileğini kağıda dökmüş göndermiş bu kuruma…Ne güzel etmiş..İşte bu kişilerin bu kuruma yazdıkları metin.

 

                                YARDIMLARI İADE EDEN MEHMETÇİK AİLELERİ

        Dergide, TSK Mehmetçik Vakfı’nın yardımını iade eden Mehmetçik Ailelerine de yer verildi. Şehit anne ve babası Firdevs-Yaşar Göçmen, vakfın yardımını şu mektupla iade etti:

       “TSK Mehmetçik Vakfı Yardım Yönetmeliği’ne istinaden tarafımıza gönderilen yardımların yazısı alınmıştır. Vakfınızın taziyelerine teşekkürü bir borç biliriz. Ancak bizler oğlumuzun ölümünün Allah yazısı olduğunu kabul ediyor ve tarafımıza yardım bağlanması talebini kabul edemiyoruz. Bizlere taziye mesajınız yetmiş bulunmaktadır. Bu haktan yararlanmayı düşünmediğimizden, hakkımızdan feragat ederek, göstermiş olduğunuz yakın ilgiye teşekkür eder, sair vatan evlatlarına sağlıklar dileriz.”

                    YARDIMI KABUL ETMEDİ, 69 BİN LİRA BAĞIŞ YAPTI

            Yardımı iade eden şehit er annesi Emine Akın ise, Vakfa gönderdiği mektubunda şu ifadeleri kullandı:
“Vatani görevini yapmak üzere göndermiş olduğum merhum oğlum (er Mehmet Hayri Akın) geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ben bir anne olarak sonsuz acı ve ıstıraplar içerisinde isem de ben oğlumu vatan için yetiştirdim. Vatani görevini yapan bütün Mehmetçikler sağ olsun.

 

             Yardım konusuna gelince ilginize sonsuz şükranlarımı sunarım. Fakat bizlerden daha çok muhtaç olan kimseler vardır. Vakıf olarak onlara yardım yapılması beni daha mutlu eder. Vakfınıza bağış yapmak istiyorum(69 bin 500 lira). Acımı paylaştığımız için sizlere sonsuz şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

 

             Yorumu siz arkadaşlarıma bırakıyorum…

 

Kaynak:T.S.K 30.Yıl Özel Dergisi

 

                                                                                                                                             Gazi

                    Musa İrez

Yorumlar

Yorumlar