TSK Mehmetçik Vakfı’nda görev değişikliği

TSK Mehmetçik Vakfı’nda görev değişikliği

19/04/2013 0 Yazar: Gaziler Net
TSK Mehmetçik Vakfı’nda görev değişikliği

E. Tümgeneral Salih Güloğlu, TSK Mehmetçik Vakfında 01.12.2008 tarihinde başladığı Genel Müdürlük görevinden, görev süresinin dolması nedeniyle ayrıldı. Güloğlu’nun yerine E. Tümgeneral A. Tamer Büyükkantarcıoğlu atandı.

 

Vakıf Genel Müdürlüğünde gerçekleşen plaket töreninde konuşan E. Tümgeneral Salih Güloğlu, beş yıllık görev süresi boyunca TSK Mehmetçik Vakfının hizmetlerinin sağlıklı ve düzenli yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Güloğlu, “Bu vatanın bütünlüğü, milletin huzur ve güveni için hayatını kaybeden veya gazi durumuna düşen Mehmetçiklerimiz ve onların yakınlarına minnet ve şükran borcumuzu para ile telafi etmek mümkün değildir. Ancak bu kahraman ve fedakâr insanlarımızın ve onların yakınlarının hayatlarının geri kalan kısmında huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak en önemli ve öncelikli görevimizdir. Bu güne kadar bu hususta eldeki tüm imkânlar kullanılmıştır. Bundan sonra da her türlü imkânın Mehmetçikler için kullanılacağından en ufak şüphem yoktur” dedi.


Vakıf Genel Müdürlüğü görevine gelen E. Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu da Güloğlu’na, Vakıfta gerçekleştirdiği hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Vakfın bundan sonra da aynı hedef ve doğrultuda hizmet vereceğini belirten Büyükkantarcıoğlu, Güloğlu’na hizmet anısı plaketini takdim etti.

 

Kaynak : http://www.mehmetcik.org.tr/duyurular_66.html

Yorumlar

Yorumlar