Teşekkürler Başkanım

Teşekkürler Başkanım

16/06/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Teşekkürler Başkanım

Geçtiğimiz günlerde “Yetimler Sahipsiz” başlığı altında yapmış olduğumuz habere istinaden halen bir gelişme yaşanmadı. Ancak dikkatimizden kaçmayan bir şey var ki o da, yalnızca Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Gülşen UZ’un büyük bir özveri ve duyarlılık örneği göstererek Şehit yetimlerinin sorununun çözümlenmesi için çaba göstermesi oldu…

Daha önce yayımladığımız ve halen somut bir netice alınamayan “Yetimler Sahipsiz! Yetkililer Nerede?” başlıklı haberimize bu linkten ulaşabilirsiniz.>>>


Bu haberimizden sonra Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Genel Sekreteri Sn. Gökhan UZ, Şehit yetimi Sn. Nimet yaman ile görüşerek durumun ne kadar içler acısı olduğunu bizzat müşahede etmiş, bunun üzerine vakit kaybetmeden durumu Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Gülşen UZ’a iletmiştir.

 

Bu tür konularda oldukça duyarlı olduğunu bildiğimiz, çalışmaları ile göz dolduran Başkan Sn. Gülşen UZ Şırnak Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü ile görüşmüş, oradan herhangi bir olumlu yaklaşım sergilenmemesi üzerine Şırnak Valisi ile görüşerek sorunu iletmiştir. Müteakiben Sn. Başkan tarafından, Ak Parti Şırnak Milletvekili Sn. Mehmet Emin DİNDAR beye konu iletilmiştir. Sn. Nimet YAMAN ile yapmış olduğumuz görüşmede kendisini yalnızca Ak Parti Şırnak Milletvekili Sn. Mehmet Emin DİNDAR beyin aradığını bildirmiştir.

 

Şehit yetimlerinin sorunu çözümlenene kadar durumun takipçisi olacaklarını ve Çanakkale Şehit Aileleri Derneği olarak, ülkedeki tüm Şehit Ailesi ve Gazilerin sorunlarının çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını ileten Başkan Sn. Gülşen UZ’a  örnek davranışından ve duyarlı yönetim anlayışından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Buradan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığına yeniden seslenmek istiyoruz. Lütfen Şırnak’ta bağlı birimlerinizin görevlerini yapmalarını sağlayınız. Bu yetimlerin yüzünü güldürmeye Devletimizin gücü yeter. Buna duyarsız kalınmayacağına ve Devlet büyüklerimizin geç de olsa konuya el atacaklarını temenni ediyor, saygılar sunuyoruz.

Yorumlar

Yorumlar