Tekzip ve Düzeltme | Gazi TV

Tekzip ve Düzeltme

Bu haber 27 Mart 2013 - 14:31 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Tekzip ve Düzeltme

Gazi E. J. Astsb. Hüseyin Hüsnü ÇINAR’ın son gündeme ilişkin kaleme aldığı yazısını sizler için yayımlıyoruz

 

TEKZİP-DÜZELTME…!!!

 

 

 


 


 


22 Mart 2013 tarih ve Bir Tören-Bir Miting başlıklı yazımda, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanı Sn. Ayten SARICA’yı 18 Mart Şehitler Gününde okuduğu yazı nedeni ile eleştirmiştim…


26.03.2013 yani dün akşam saat 20.30’da Sn. SARICA cep telefonumdan beni aradı. Konuşma metninde Öcalan ismini zikretmediğini “Şehit Aileleri ve Gaziler olarak süreci destekliyoruz” şeklinde konuşma yaptığını beyan etmiş ve yazımı düzeltmem konusunda ısrar etmiştir. Ayrıca beni kınadığını ve teessüf ettiğini belirtmiştir. Yarım saat sonra 21.00’de İzmir Şube Eski Başkanı Volkan KAYA beni cep telefonumdan aramıştır. Sn. Sarıca’nın 18 Mart günü okuduğu metni kendisinin yazdığını ve okuması için Ayten hanıma verdiğini, bu metnin tören öncesi Valilikten onaylatıldığını beyan ederek, Sn. Sarıca ile aynı şeyleri tekrarlamış ve yazımı düzeltmem konusunda ısrar etmiştir. Bu arada Yönetim Kurulu dururken neden yönetim dışından birisi konuşma metni hazırlamış ve neden yönetimin bilgisi dışında bu olay olmuştur? Bir türlü anlamadım ya neyse…


Bütün bu nedenlerle yazımı tekzip ediyor, düzeltiyorum…


Sn. Ayten SARICA konuşma metninde Öcalan’dan söz etmemiştir doğrudur. “Şehit aileleri ve gaziler adına süreci destekliyoruz” demiştir.


Ancak bendeniz  “sürecin” ne olduğunu bilmediğim için Öcalan’la görüşmeleri kastediyor zannederek sehven eleştiride bulunmuşum…!!!


Şehitlikteki tören alanında bulunan bütün kişiler “sürecin” ne demek olduğunu bilmedikleri için konuşma bitiminde alkışlamak yerine sessiz kalmış ve homurtular çıkarmışlardır…!!!


Gazi Polis Memuru Sedat Selim ÖZTÜRK ”sürecin” ne anlama geldiğini bilmediği için hiddetle bağırarak Sn. SARICA’yı protesto etmiştir…!!!


Bir Muharip Gazi “sürecin” ne olduğunu bilmeden konuşmayı protesto etmiştir…!!!


Bir Şehit Ailesi “sürecin” anlamını bilmeden Sn. Ayten SARICA’yı protesto etmiştir…!!!


Bütün bu olaylardan sonra güvenlik görevlileri olayın büyümemesi için müdahale etmiş ama çok şükür tutuklanan olmamıştır.


Sonuç olarak bütün zikrettiğim kişiler ve bendeniz cehaletimiz nedeni ile “sürecin desteklenmesini” “Öcalan ile görüşme” olarak algılamışız…!!!


 


 


Saygılarımla


27 Mart 2013


Hüseyin Hüsnü ÇINAR


Gazi E.J.Astsb.


 


Dip Not: Bu olay nedeni ile İzmir Şube’den haklı ve onurlu istifalar olacaktır, bendeniz şubeye dilekçemi verdikten sonra bilahare detaylı ve nedenleri ile açıklayacağım…


 


Yorumlar

Yorumlar