Tek Kartla Türkiye’nin Her Yerinden Ulaşım

Tek Kartla Türkiye’nin Her Yerinden Ulaşım

08/11/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Tek Kartla Türkiye’nin Her Yerinden Ulaşım

Aldığımız bir duyuma göre Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Türkiye’nin her ilinde geçerli olabilecek tek bir ulaşım kartı üzerinde çalışma yapıyor. Uygulama için Ankara, Konya ve Eskişehir pilot ile olarak belirlenmiş.

   Mevcut uygulamada bir vatandaş, Gaziantep’te satın aldığı kartı, maalesef Ankara’da şehiriçi ulaşımda sağlayamıyordu. Aynı sorun ilden ile farklılık arz eden uygulamalarla, Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerine verilen ulaşım kartlarında da yaşanmaktaydı.

 

    Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın vatandaşların kullanımına sunmayı planladığı Türkiye’nin her yerinde şehiriçi ulaşımda aynı kartların her yerde geçerli olması durumunda, aynı kartın Serbest seyahat kartlarına da entegre edilebileceğini ve Türkiye’nin her yerinde kullanılabilecek bir serbest seyahat kartın verilebileceğini değerlendiriyoruz. Kısa zamanda bu uygulamanın hayata geçirilirmesini ve serbest seyahat kartları ile ilgili yaşanılan sorunların temelden çözümlenmesini ümit ediyoruz.

Yorumlar

Yorumlar