Tazminatlar İçin Kampanya

Tazminatlar İçin Kampanya

23/09/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Tazminatlar İçin Kampanya

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz

TAZMİNATLAR İÇİN E DEVLET ÜZERİNDEN YAZIN


  Ordu Vazife Şehit Aileleri ve Malullerinin tazminat alamayanlar için başlatılan kampanyalar devam etmektedir. Kampanyalara katılan tüm Şehit Aileleri ve Gaziler, Harp, Vazife Malulleri teşekkürlerimizi sunarız.


  Bu yapılan çalışmalar Devletimiz tarafından, da karşılıksız kalmayacağına inanıyoruz. Yıllardır ülkemizde yaşayan sadece bir gurup kesime tazminat hakkı verilmemesi son derece yanlış bir uygulama olduğu gibi bu yapılan uygulamanın artık son bulması gerekmektedir.


 Bu yanlış uygulamanın düzeltilmesi için hepimizin üzerine düşen bir görev bulunmaktadır. Bu görevde birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmalara katılmaktır. Birlik içinde hareket ettiğimizde çözemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu konuda, da DERNEK Başkanlarının üyelerini bilgilendirmesi onları başlatılan tüm çalışmalardan haberdar etmesini beklemekteyiz.


 Şimdi ise E DEVLET üzerinden Aile ve Sosyal  Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire başkanlığımıza aşağıdaki siyah yazı ile yazılan bölümü göndermeniz önem arz etmektedir.


Şehit Ailesi, Gazi, Harp ve Vazife Şehit Ailesi ve Malullü olmanızın ya da tazminat alıp almamanızın önemli değildir. Ortada bulunan bu haksızlığın giderilmesi için tüm kesimlerinde katılım yapmasını beklemekteyiz.


Saygılarımla


LÜTFEN ARTIK BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI ÖNEMSEYEREK KATILALIM.


E DEVLET ÜZERİNDEN NASIL GÖNDERİRİM.


1. E HİZMETLER BÖLÜMÜNÜ TIKLAYIN


2. AÇILAN SAYFADA BAŞBAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİ YENİ BAŞVURU BÖLÜMÜNÜ TIKLAYIN


3. BAŞVURU TÜRÜ BÖLÜMÜNDE BULUNAN İSTEK BÖLÜMÜNÜ İŞARETLEYİN


4. EĞİTİM DURUMU İL İLÇE BÖLÜMÜNÜ TELEFON NUMARANIZI MAİL ADRESİNİZİ SİZDEN


İSTENİLEN BOŞ BÖLÜMLERİ DOLDURARAK DEVAM EDİN


5. EN ALT BÖLÜMDE BULUNAN MESAJINIZ BÖLÜMÜNE DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ KOPYALIP YAPIŞTIRIN


6. MESAJ BÖLÜMÜNÜN ALTINDA BULUNAN DEVAM BÖLÜMÜNÜ TIKLAYARAK İŞLEMİ BİTİRİN.


DİLEKÇE ÖRNEĞİ


AŞAĞIDAKİ SİYAH BÖLÜMÜ E DEVLET BİMER ÜZERİNDEN GÖNDEREBİLİRSİNİZ.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığına


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığımızın yeni kurulmasına rağmen Şehit Ailesi, Gazi, Harp ve Vazife Şehit Ailesi ve Malulleri kısa zamanda hızlı bir şekilde sorunlar etüt edilmiş ve özlük haklarında gelişmeler sağlanmıştır bu yapılan çalışmalar önümüzdeki yıllar için bizleri umutlandırmıştır. Yapılan çalışmalar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığımıza teşekkürlerimizi sunarız.


Vazife Şehit Aileleri ve Malulleri olarak yıllardır çözümlenmemiş ve görmezden gelinmiş olan tazminat hakkından Vazife Şehit Aileleri ve Malulleri olarak geriye dönük olarak ödenmesini istemekteyiz.


Anayasanın 61. Maddesi: B fıkrasında belirtildiği gibiDevlet, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle, malul ve gazileri korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 10. maddesinin ikinci fıkrasına ‘Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz’ cümlesi eklenmiştir. Ülkemizde her bireye verilen tazminat hakkının bizlere, de verilmesini beklemekteyiz.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığımızdan Vazife Şehit Aileleri ve Malulleri olarak yeni yasama yılında tazminat alamayan Vazife Şehit Aileleri ve Malullerinin TAZMİNATLARININ YIL FARKI GÖZETMEKSİZİN GEÇMİŞ YILLARA DÖNÜK OLARAK ödenmesini talep ve arz ederim.

Yorumlar

Yorumlar