Tazminat maddesi taslağa tekrar konmalıdır

Tazminat maddesi taslağa tekrar konmalıdır

30/08/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Tazminat maddesi taslağa tekrar konmalıdır

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 Devlet,tasarruf gereği olsa gerek,Vatani görevini yaparken operasyon haricindeki olaylar sebebiyle hayatını kaybeden veya sakat kalan askerlere TAZMİNAT vermemektedir.


 Harp ve Vazife Malülleri Şehit-Gazi sayılmadıkları için sakatlanmaları ve ölmeleri halinde TAZMİNAT alamıyorlar,son hazırlanan taslakta bu mağduriyet giderilecekti,ama Devlet yine bu kişiler üzerinden tasarrufa giderek tasarıdan TAZMİNAT maddesini çıkarttı.


 Harp ve Ordu Vazife Malülleri,Devlet için sakat kalan insanlardır,onlar üzerinden tasarrufa gidilmesi onları bir kere daha yaralıyor.Devletin bu yanlışından bir an önce dönüp,zaten yıllardır mağdur olan bu insanların mağduriyetlerini gidermesi için TAZMİNAT maddesini tekrar Taslağa dahil etmeli ve mağduriyetleri bir an önce gidermelidir.Terör saldırılarında hayatını kaybeden ve sakat kalanlara tanınan bu hak,Askerde kaza sonucu hayatını kaybeden ve sakat kalan insanlarada tanınmalıdır.


  Zaten bu kişilere TAZMİNAT verilmemesi,Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır.Devlet bir an önce bu yanlışından dönmeli,ZAMAN AŞIMI olmaksızın,TAZMİNAT hakkından yararlanamayan kişiler bu haktan derhal yararlandırılmalıdır.


       TAZMİNAT MADDESİ TASLAĞA TEKRAR KONMALIDIR


Saygılarımla

Rafet Keleş

http://imzakampanyam.com/ORDU-VAZIFE-MALULLERINE-ESITLIK-imza-kampanyasi#.Uh-z87oPqQM.facebook

Yorumlar

Yorumlar