Tavize Rağmen Bitmezse? | Gazi TV

Tavize Rağmen Bitmezse?

Bu haber 10 Nisan 2013 - 18:15 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Tavize Rağmen Bitmezse?

…Terörün bitmesi adına, Şehit aileleri ve Gazilerin hassasiyet sınırlarını aşan fedakârlıklar ve tavizler verildi. Fütursuzca taviz verilmesine, isteklerin yerine getirilmesine rağmen, eğer bebek katilleri yeniden bu sürece sekte vurarak bir tane askerimizin tırnağına zarar getirirse, Devletimizin yapacağı tek şey kalıyor, o da; “Kandile Türk Bayrağını dikmektir”…

 

       Teröriste terörist denmeli mi? gibi söylemlerin veryansın ettiği ve bazı “akil”lılarca dile getirilebildiği şu dönemde, “kral çıplak” diyenlere kafatasçı yaftasını yapıştıran ve barış güvercini olduklarını  düşünenlere, kendini köşe yazarı zanneden ve Şehit ailelerinin “Şehit edebiyatı (!)” yaptığı şeklinde küstahça bir ifadeyi dile getirmekten ar duymayan ukalalara, Türkiye Cumhuriyetinin kısaltması olan “T.C.”nin bazı Devlet kurumlarının tabelalarından kaldırılmasından rahatsızlık duyanları “akan kanın durmasını istemiyorsunuz” diyerek içi boş ve ayağı yere basmayan şartlanmış bakış açısı ile yerden yere vuran kendini bilmezlere buradan bir çift sözüm olacak…

  

  

 

        Eleştirilerimiz ve ifade ettiğimiz düşünceler, A Partisine veya B Partisine gösterilen bir tepkisellikten değil, partiler üstü bir anlayışla “Türkiye Cumhuriyeti”nin bekası ve uğruna bu zamana kadar Şehitler verdiğimiz, Gazi olduğumuz değerlerin kaybedilme endişesinden kaynaklanmaktadır. Kaldı ki bugün Ak Partinin içinde de mevcut süreci kaygı ile takip eden Milletvekilleri mutlaka vardır. Bu süreç partiler üstü değerlendirilmesi gereken bir durum arz ettiğinden, yapılan eleştirileri sanki Ak Parti’ye yapılan bir eleştiri gibi algılayanları ve hemen savunma mekanizmasına geçenleri anlamak mümkün değildir. Burada yönetimler gelip geçicidir ancak, Türkiye Cumhuriyeti  kıyamete kadar hüküm sürecektir.

  

 

 

          Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan “T.C.”nin bazı Devlet kurumlarının tabelalarından kaldırılması kararının neden alındığı ve uygulamanın hangi maksatla yapıldığı açık ve net bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Halkın büyük tepki gösterdiği bu uygulamanın yersizliği ve yanlışlığı anlaşılarak, onur ve gururla sahip olduğumuz, ecdadımızın kanlarıyla kurulan “Türkiye Cumhuriyeti” adının, bütün Devlet kurumlarının başköşesinde yer alması sağlanmalıdır.

  

 

 

            Bugün terörün bitmesini Şehit aileleri ve Gaziler olarak bizler de, en az düşüncesiz bir şekilde yazılar kaleme alan medya kalemşorları kadar istiyoruz. Ancak terörün bitirilmesi için atılacak adımlarda bölücü başının muhatap alınmasını, teröristlerin adeta masumlaştırılmasını hazmedemiyoruz. Amaç güzel, fakat maalesef yöntem ve yapılan uygulamalar Şehit aileleri ve Gazileri derinden yaralamaktadır. Suçluların cezalarını en adil bir şekilde çektikleri, teröristlerin masumlaştırılmadıkları, suç ve suçluyu övenlere kanunda belirtilen cezai yaptırımın uygulandığı bir çözüm sürecinden neden rahatsızlık duyalım? Ayrıca verilen bu kadar tavize rağmen kandilden küstahça yapılan açıklamalar her geçen gün süreci çıkmaza sokmaktadır.

 

  

 

         Sosyal, Ekonomik ve Kültürel anlamda Devlet olarak alınması gereken tedbirler ile yapılması gereken yasal düzenlemeleri yaparken, aynı zamanda Vatana ihanet edenlere de hukukun üstünlüğü temelinde gerekli cezanın verilmesi en büyük dileğimizdir. Bölücü başı ile görüşülmesine karşı çıkmak, bazı aklı evveller tarafından dile getirilen ve teröristleri adeta meşrulaştıran söylemleri eleştirmek; bazı kendini köşe yazarı zannedenlerce ifade edildiği gibi “Türkçülük” ya da “Kafatasçılık” değildir. Suçlulardan medet umulmasını ve bölücülerin muhatap alınmasını hazmedememenin adı, ırkçılık ya da faşistlik değil, olsa olsa Milli onurumuzun korunması için yüreğinde Vatan sevgisi olan “vatansever ve duyarlı vatandaş” olması gerekirdi. Bunun yanında, Türkiye’de Türk ırkının üstünlüğüne ve diğer ırkları ötekileştiren bir bakış açısına sahip olduğunu ileri sürenler uzayda yaşıyor olmalılar… Türkiye’de Türkler ve Kürtler yıllar boyu barış içinde yaşamışlar, kız alıp, kız vermişlerdir. Mevcut terör sorunun Kürt kardeşlerimizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bunu sanki “Kürt sorunu” gibi adeta topluma dayatanlar ne yapsalar da bu kardeşliğe zarar veremezler. Taşeron terör örgütünün, kürtle ya da kürçülükle hiç bir ilgisi yoktur. Burada amacı ülkemizin güçlenmesini engellemek olan, onlarca Devletin finans desteği ve güdümünde kukla misali bir örgütten bahsediyoruz.

 

  

 

         Bu kadar eleştirmemize rağmen bölücü başı ile görüşmeler yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor… Şu an için şahsım adına, terörün bitirilmesi ile bu süreçte Devletimize ve Milletimize zeval gelmemesi için her gün dua ediyorum, sizler de dua edin…

 

  

 

Terörün bitmesi adına, Şehit aileleri ve Gazilerin hassasiyet sınırlarını aşan fedakârlıklar ve tavizler verildi. Fütursuzca taviz verilmesine, isteklerin yerine getirilmesine rağmen, eğer bebek katilleri yeniden bu sürece sekte vurarak bir tane askerimizin tırnağına zarar getirirse, Devletimizin yapacağı tek şey kalıyor, o da; “Kandile Türk Bayrağını dikmektir”. 

 


Hamit YILDIZ

Gazi J. Ütğm.

Gazihaber.com

Yorumlar

Yorumlar