Taslak beklentilerinize cevap verdi mi? | Gazi TV

SON DAKİKA

Taslak beklentilerinize cevap verdi mi?

Bu haber 02 Haziran 2012 - 23:11 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Taslak beklentilerinize cevap verdi mi?

Arkadaşlar en son elimize ulaşan kanun tasarısı taslağına ilişkin madde madde genel olarak ne ifade etmek istediğini dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık. Peki bu noktadan sonra asıl önemli olan nokta şu; “Yasa tasarısı taslağının son hali beklentilerinize cevap verdi mi?”

     “Yasa tasarısı taslağının son hali beklentilerinize cevap verdi mi?”

     Şimdi bu sorunun cevabı çok önemli… Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümüne iletirseniz seviniriz. Daha sonra bu yorumlar ve talepler doğrultusunda kapsamlı bir haber yapacağız.  Yorumlarınızda olmasını ümit ettiğiniz fakat yasa tasarı taslağında bulunmayan hususları iletebilirsiniz. Unutmayın; sitemize her gün binlerce ziyaretçi gelmektedir.

 

     Tasarı hazırlanırken gözden kaçan hususların olabileceğini Devlet büyüklerimiz de takdir edecek ve sitemizde yer alan beklentileri mutlaka dikkate alacaklardır. Kanun tasarısı Mecliste görüşülürken ek önergelerle eksik kalan hususlar tasarıya eklenebilir. Halen hiçbir şey bitmiş değil…

 

      Ayrıca sitemiz anket bölümünden de yukarıdaki başlıkta dile getirdiğimiz soruyu vurgulamak istedik. Anketimize de katılım sağlarsanız seviniriz. 

——————————————————————————–

     Ordu Vazife Malulü Sn. Murat SAN, Şehit Oğlu Sn. Hamit ORAN ve Malul Gazi İsmet DURDU bu konu ile ilgili bizlere aşağıdaki mesajları iletmişlerdir;

 

     “Yeni Kanun Tasarısı nın için de bulunmayan biz Ordu Vazife Malülleri için  yetkililer her hangi bir girişimde bulunacaklar mı? Yoksa yıllardır yok sayılan, görmezden gelinen Ordu Vazife malülleri  yine unutulacak mı?

   Vatani görevini yapar iken verilen değişik görevler neticesinde sakat, kalan ve durumları her sene daha kötü ye giden geçim sıkıntıları olan,

    Sakatlıkları neticesinde iş bulamayan, yıllardır kira ödemek zorunda kalan, bir türlü durumları düzeltilmeyen,gitti her kurumda görmezden gelinen, Biz Ordu Vazife Malülleri için tüm Camiamızdan bizlere destek vermesini Beklemekteyiz.

    Tüm Şehit yakınlarımızdan ve Gazilerimizden, Ordu Vazife Malullerimizden ve Derneklerimizden Bu mücadelemize katılmalarını ve ilgili Bakanlıklara bizler için de müracatlarda bulunmalarını temenni etmekteyiz.

    Şunu unutmamak gerektiğini düşünmekteyim; Bizler bu Vatanın son Ordu Vazife Malülleri değiliz… Bizden sonra da bir çok evladımızın Vatani görevini yerine getirir iken bizler gibi görevleri esnasında kaza geçirip sakat kalmaları sonucunda bizlerin çektiği sıkıntıları çekmemeleri için çaba sarfetmekteyiz.

    Şu da bir kaçınılmazdır tüm camiamızın maaşlarına en az %50 zam yapılması gerekmektedir. 

     Murat SAN – Ordu Vazife Malülü

———————————————————————————-

       Hamit Yıldız abicğim saygılar. Gerçekten moralim sıfır oldu bu 2.iş sosyal yardımlaşmada nerden çıktı ya böyle bir şey olamaz ya… Hamit ORAN

——————————————————————————————————-

      Değerli kardeşim Hamit Bey ;

Yasa çalışmaları devam ediyor denildiğinde muammalı bir çalışma vardı.Dernekler her gün bir yerleri ziyaret ediyor, talepler iletiliyor, her ilimizdeki derneklerimiz ortak hareket ediyordu.

Şimdi ne oldu da herkes suskun, devamlı sitenizden bilgilendirme yazısı yazan dernek başkanlarının yazılarını açıklamalarını göremez olduk. Her kesimin aynı şevk ve gayretle çalışması gerekirken herkesin üstünde bir ölü toprağı ve ölüm sessizliği görmekteyim.

Ne oldu taleplerimiz mi karşılandı.Genel Merkezimizin seçim heyecanı bitince şehit aileleri ve gazilerimizin talepleri mi azaldı. Demek ki ne yapmak lazım bence her üç ayda bir genel merkezimiz ile ilgili seçim yapmak lazım. Çünkü çalışma heyecanı üç aylık. Her gün demeç ve açıklamaları çıkan İl başkanları neredesiniz taleplerimiz kazanıldı da  illerinizde mi oturuyorsunuz.Yasa çalışmasına şimdi bir katkısı  olmayan insanların TBMM önergeler yoluyla ekleme yaptırılacağı TBMM’ sinde bu işin halledileceği yönünde beklentiler de bana umutsuzluk ve hayal kırıklığı aşılamakta ve iyi niyet temennisinde bulunmaktan başka bir şey gelmemektedir.

Şehit ve gazilerimizle ilgili yeni yasal düzenlemeler ile ilgili yapılan çalışma ile bizim beklentilerimiz  nelerdi.Öncelik ile onlara bir bakalım.

-Şehit aileleri ve gazilerimizin maluliyet maaşlarının arttırılması

-Devlet Övünç madalyası verilenlere madalya maaşı verilmesi

-Faizsiz konut kredisini herkesimin alabilmesi

-Tütün ikramiyesinin arttırılması

-Yapılan Eğitim ve Öğretim yardımının arttırılması  v.b….

Olmazsa olmazlarımız ve üstünde durulması gereken konularımız arasında iken şu anda çıkan tasarı taslak da bu kazanımların hangisini bize getirdiğini gören var mı bence yok yok yok……………

Dernek başkanlarım yapılacak bir şey çalışılacak bir zaman varsa şimdi tam zamanı yarın her şey çok geç olabilir.Yasa çalışmasıyla ilgili katkılarınız bilgilendirmeleriniz çalışmalarınız için emeği geçen her kesim ve herkese de tüm şehit aileleri ve gazilerimiz adına da teşekkürler.

Saygılarımla – İsmet DURDU “Malul Gazi”

——————————————————————————–

    Sn. Murat SAN’a, Sn. Hamit ORAN’a ve Sn. İsmet DURDU’a mevcut kanun tasarısı taslağına ilişkin düşüncelerini iletmesinden ötürü teşekkür ediyor, camiamızda yer alan herkesi olumlu/olumsuz görüşleri ile buradan sesimizi duyurmalarını diliyoruz.

 

    Saygılarımla,


    Hamit YILDIZ

    Gazi J. Ütğm.

    Gazihaber.com

Yorumlar

Yorumlar