Tasarı Ne Zaman Meclise Gelecek? | Gazi TV

SON DAKİKA

Tasarı Ne Zaman Meclise Gelecek?

Bu haber 22 Haziran 2012 - 12:02 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Tasarı Ne Zaman Meclise Gelecek?

3 yıldır Şehit aileleri, Gaziler ve Ordu Vazife Malullerince beklenilen “Şehit yakınları, Gaziler ve terör mağdurlarına tanınan hakların düzenlenmesi ile ilgili bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı” geçen hafta pazartesi imzaya açılmıştı. Sn. Bülent ARINÇ, tasarıya ilişkin detaylı açıklamayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma ŞAHİN’in yapacağını bildirdmişti. O günden bu güne 11 gün geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmadığı gibi tasarı Meclise de gelmedi…

 

   Sitemiz iletişim ve yorum bölümlerinden yoğun olarak gelen soruları dikkate alarak bu haberi yapma ihtiyacı hissettik. 1 Temmuza kadar yasalaşması planlanan kanun tasarısı Meclise ne zaman gelecek? Bu konuya ilişkin Devlet büyüklerimiz bir bilgi vermedikleri gibi, bizleri temsil noktasında olan Sivil Toplum Örgütleri Başkanlarından da herhangi bir açıklama yapılmamaktadır. 

 

   Yasa tasarısının 11 gündür Meclise gelmemesi bekar Şehit ailelerinin talepleri dikkate alınarak yasa tasarısı yeniden revizyona mı girdi sorusunu da gündeme getiriyor.

 

   Şehit Aileleri, Gaziler ve Ordu Vazife Malulleri artık yasa tasarısının Meclise gelmesini, yıllardır bekledikleri müjdeli haberleri almak istiyorlar… Bu konuda Sn. Devlet büyüklerimizin yasa tasarısının imzadan çıkan son haline ilişkin bir bilgilendirme yapmaları en büyük dileğimizdir.

 

   Yıllardır bekleyen binlerce Şehit Ailesi, Gazi ve Ordu Vazife Malulünün sabırsızlıkla bekledikleri yasa tasarısının neden geciktiği sorularına yanıt bulabilmeleri dileğiyle…

Yorumlar

Yorumlar