Süreç Rezaleti | Gazi TV

Süreç Rezaleti

Bu haber 03 Temmuz 2013 - 20:33 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
Süreç Rezaleti

Sitemiz köşe yazarlarından Gazi E. J. Astsb. Hüseyin Hüsnü ÇINAR’ın kaleme aldığı köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz…

Önce adını koyamadılar,

  

Sorun dediler, PKK Sorunu dediler ; BDP itiraz etti, Kürt sorunu dediler.

  

Olmadı.

  

Barış süreci dediler, bu da olmayınca da sadece “süreç” demeye başladılar…

  

Ne ucu belliydi ne sonu, bize güvenin gerisini boş verin diyorlardı. İnsanlar artık ölmüyor, Şehitler gelmiyor daha ne istiyorsunuz diyorlardı… Sanki kendi akılları yokmuş gibi, sanki Türk Milletinin anlayışı yokmuş gibi bir de Akil İnsanlar oluşturdular. Bunlar da bütün yurdu gezip tozuttular, toplantılar yaptılar, çoğu yerde kovalanıp yuhalandılar. Sonunda Başbakana raporlarını verdiler. Hala kimse bir şey anlamış değil…

  

Anlaşılan bir şeyler var da açıklanmıyor, BDP “hadi sözünde dur diyor”, zaman zaman da bunların sözcüleri; “Öcalan serbest bırakılmalı, artık terörist başı denmesin, PKK terör örgütü listesinden çıkarılsın” gibi talepleri sıralıyorlar. Demek ki Türk Milletinden gizlenen bir anlaşma var. Bu arada Diyarbakır’da bölücü takımı toplantı üstüne toplantı yapıyor “Kuzey Kürdistan özgür olmalı, özerklik verilmeli” zırvaları söyleniyor.

  

Teknik takibe alınan terörist telsizlerinin yurt dışına çıkarıldığı, teröristlerin kendilerinin yurt içinde kaldığı anlaşılıyor. Yurt dışına çekildi denilen PKK militanlarının sözde polis teşkilatı kurdukları ve aramalar, kontroller yaptıkları basında yer alıyor. 

 

 

 

Bütün bu olaylar, terörle mücadele yasasına göre suç, Savcılar suskun, Kaymakamlar, Valiler suskun, iktidar hepten suskun. Alenen işlenen suç, aşağıdan en tepeye kadar tüm yetkililer tarafından görmezden geliniyor, örtülüyor suç değilmiş gibi suskun kalınıyor.

  

Şehitlerimizin kabirlerinde kemikleri sızlıyor, gazilerimizin yürekleri kan ağlıyor. 

  

Hani adalet, hak, hukuk nerede ? 

  

Kim, hangi adalet şehitlerimizin-gazilerimizin hakkını arayacak?

  

Boşuna mı öldük?

  

Boşuna mı bedenlerimizden parça kaybettik? 

  

Bazı Şehit aileleri ve Gaziler de maalesef bu süreç rezaletini desteklediler. Biz neden destekliyorsunuz diye eleştiri yapınca da bizi barış istemeyen, savaş yanlısı olarak suçladılar.“Sizin gibiler yüzünden terör bitmeyecek” dediler. 

  

Disipline verilip üyelikten atılmakla da tehdit edildik…

  

Destekleyenler içerisinde maalesef şube başkanı ve yönetici konumunda olanlar var. 

  

Şimdi, üyesi olduğum İzmir şube başkanlığı başta olmak üzere bütün bu destekçilere soruyorum. Süreç esnasında meydana gelen ve halen devam eden rezilliklerden ve süreci desteklediğinizi beyan etmekten MUTLU MUSUNUZ?

  

 

03 Temmuz 2013

 

 

Hüseyin Hüsnü ÇINAR

Gazi E.J.Astsb.

Yorumlar

Yorumlar