Suç Duyurusunda Bulunuyorum | Gazi TV

Suç Duyurusunda Bulunuyorum

Bu haber 08 Mayıs 2013 - 10:40 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Suç Duyurusunda Bulunuyorum

Sitemiz köşe yazarlarından görev Gazimiz Sn. Hikmet KANLI’nın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

Yaşım 53…

 

 

Askerlik görevindeyken sakatlanmış, beli bacağı kırılmış, düşük bilek nedeniyle ayakta durma ve yürüme zorluğu olan bir ordu vazife malülüyüm… Buna bağlı olarak engelliyim.

 

 

22 yaşında sakatlanıp 20 yıl sonra ordu vazife malülü olarak uzun meşakkatli uğraşlar sonucunda kendini emekli ettirmiş, kiminizin abisi, kiminizin kardeşi, kiminizin akranıyım, yani içinizden biriyim.

 

 

Hemen herkesin ortak sıkıntısı olması hasebiyle, şu girişte belirttiğim, hastanelerin özellikle yönetim kaynaklı yanlışlarını düzeltmelerine vesile olmasını  diliyorum. Çalışan emekçilerin, memurların kendilerine verilen direktifler doğrultusunda iş gördüklerinden, özellikle şahıslarına dönük bir şikayetleşme olmadığının bilinmesini isterim.

 

 

İzmir gibi bir şehrin, Ege üniversitesi tıp fakültesi hastanesine, eşimin ameliyatı için engelli aracımla, kız kardeşlerimle gittik, aracımı engelli oto parkına bıraktım. Ameliyattan sonra hastamız yoğun bakımdayken durumuyla ilgili bilgi ve görüşmeler sonrası, eve gitmesi gereken eşyalarla saat 17:30 sıralarında oto parka gittik, ne görsek beğenirsiniz a dostlar! Otopark görevlisi saat 16:00 da oto parkın demir kapısına vurmuş kilidi çekip gitmiş… Şok! Şok! Şok! Tepemden aşağı kaynar sular döküldü sanki arkadaşlar. Yani benim aracım ve diğer bir kaç araç hangi akla hizmetse resmen demir kapılı bir oto parka hapsedilmişti. Götürülmesi gereken eşyalar, ertesi gün hastamız için bizi taşıyacak araba hapis. Bir tarafta hayattaki en önemli varlığım eşimin canını düşünürken, bir tarafta gel böyle bir durumla karşılaş… Dedim ya ayakta durma ve yürüme zorluğu olan biriyim diye, bütün gün ameliyat stresiyle manevi yorgunluğun üstüne, oldukça geniş bir alan üzerindeki hastanenin akıllara zarar uygulaması sonrası, o birimleri arasındaki gidip gelmelerde benim durumumdaki bir adamın halini düşünün artık.

 

 

Hani durduk yere şikayetleşen biri değilim, şikayet ediyorum, kilidi vuranı değil vurduranı, kimdir ya da kimlerdir bunlar? Kişisel bazda kimse bunu ben yaptım demeyeceği için, top yekun hastane yönetimini kamu oyuna, bu işleri denetlemekle görevli kişi,k urum ve kuruluşlara şikayet ediyor SUÇ DUYURUSUNDA bulunuyorum.                                                                                                   

 

 

Sadece kendim için değil, engelliler, gaziler, maluller, yaşlılar, çocuklar ve bu durumlarda sesini duyuramayan herkes adına şikayet ediyorum bu aymazlığı, rezaleti…

 

 

Öfkeme yenik düşerek yapmıyorum, çok öfkelendim, kızdım ama gayet aklım başımda böylesi yanlışlara itirazımdır bu benim…

 

 

Bu arada hapsedilmiş arabamı kurtarmak için otoparkın demir sürgülü kapısının kilidini kırdığım için suç işledim, ismim plakam alındı, suçluyum kendimi ihbar ediyorum!

 

 

Hiç es geçmeden kendilerine teşekkür etmem gereken birinin adı İsmail olan iki güvenlik görevlisi var, oto park görevlisine telefon ederek, kilidin açılmazsa tarafımızdan kırılacağını bildirip, kırıp çıkabilirmişsiniz diyerek, bir çekiçle kilidi kırıp oto hapishanesinden araçlarımızı çıkartmamıza vesile oldular. Böyle bir yanlışı şikayetlendiğimiz oranda onlara da yardımlarından dolayı teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Ben de böyle arkadaşlar hak hukuk dendiğinde akan sular durur.

 

 

Hemen her yazımda olmasa da çoğunda belirttiğim üzere”yarası olan gocunur”sözünü tekraren belirtmeliyim. Vicdan muhasebesini doğru yapanlara hiç bir zaman sözümüz olmamıştır.

 

 

Allah yazdıysa bozsun, İnşallah bundan sonrada hiç olmayacaktır diyerek sözlerimi sonlandırıyorum.                                                                                                                                      

 

 

Her yeni gününüzün bir önceki gününüzden çok daha sağlıklı, mutlu, umutlu, huzurlu olması dileklerimle saygılar sunuyorum. Esen Kalın…     

 

Gazi Hikmet KANLI

Yorumlar

Yorumlar