Su İndirimi Hakkında

Su İndirimi Hakkında

04/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Su İndirimi Hakkında

Sitemizle irtibata geçen Gazimizin su indirimine yönelik olarak Ankara sular ve kanalizasyon idaresi’ne (aski) müracaat ettiğini, adres değişikliği olmadığı taktirde her sene yenileme yapılmasına gerek olmadığı bilgisinin kendisine iletildiğini belirtmiştir. Sn. Muhammet KEMALOĞLU’nun mesajını sizler için yayımlıyoruz.

 

   “ASKİ ‘ye İndirim için müracaat ettim. İndirim yenilemesi ile ilgili olarak sisteme bir defa girildikten sonra adres değişikliği olmadığı sürece ASKİ’ye İndirim yenilemek için bir daha gitmeye gerek kalmadığını bildirdiler.  


   Elektrik İndirimi için ama her yıl  Enerjisa‘ya gidilmesi gerekiyor.


   Su Tüketiminde Ücret İndirimi: Belediyelerce tahakkuk ettirilecek su ücreti, % 50’den az indirim içermemek üzere belediye meclisleri tarafından belirlenecek tarife üzerinden alınır. Su ücreti indiriminden yararlanmak isteyenler Gazi tanıtım kartı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikamet edilen evin abone numarasını gösterir belge ile birlikte ilgili Belediye Başkanlıklarına başvuruda bulunur.  (Ankara’da ASKİ için kayıt güncelleme her yılın Eylül ayında yapılır.

Yorumlar

Yorumlar