Sözün Bittiği Yer | Gazi TV

Sözün Bittiği Yer

Bu haber 19 Ocak 2013 - 0:57 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Sözün Bittiği Yer

Şehit yetimi Sn. Özgür SUCU’nun sitemize göndermiş olduğu mesajı sizler için yayımlıyoruz.

“62 yaşında halama bir iş hakkı çıktı gözümüz aydın…

 

İnanın ben bu toplumda yaşarken bunu söylemeye utanıyorum ama İçişleri Bakanlığında çalışan memur arkadaşlar söylemeye nasıl vicdanları rahat ediyor anlamak inanın çok zor…

 

EVET BİZLER 1992 YILINDA HAİN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNE TESLİM OLMAYIP ŞEHİT olan CELAL SUCU OĞLU ÖZGÜR SUCU…

 

Sağ olsun devletimiz 62 yaşında halamı düşünmüş. Soruyorum sizlere yıkılmış bir yuvanın yok olmuş bir ailenin geride 4 yetim kalmış çocuklara kim sahip çıktı? Halalar mı? Amcalar mı? Ben yıllarca ranzalarda yatıp kalktım devletin karavanlarında yedim içtim büyüdüm… Bırakın bana bakmalarını okulda ziyaretime dahi gelenimiz dahi yoktu.

Herkes danışmanın önünde bir velisini beklerdi, ama benim beklemeyi bırakın dönüp bakmıyordum çünkü kimsem yoktu…

 

Bütün ailemi bu vatan topraklarına vermiştim. Babamı, annemi, ablam ve bir ailemi kayıp etmiştim. Kala kalmıştık ortalıklarda bir başımıza… Sahipsiz bir anahtar gibiydik, hangi kapıya gittiysek yüzümüze kapandı. Halam el oğlu dedi, amcam el kızı dedi… Hani derler ya amca baba yarısıdır diye, olsun dedim…

 

Geçer özom bugünler de geçer…

 

RABİM öyle bir kapı açar ki dedim onu kimsenin kapatmasına dahi gücü yetmez dedim sizler de ne isterseniz RABİMDEN isteyin o sizlere öyle bir kapı açar ki onu kapatmaya kimsenin gücü yetmez .

Yaşadığımız geçmişin çok acı gerçekleri var anlatmayla sığmaz kaleme… Peki halalarım amcalarım nasıl bir aile yapısıydı anlatayım sizlere; Halam bundan tam 40 yıl önce evlenmiş mutlu güzel bir aile içinde çocuklarına okutmuş kimisi mimar kimisi öğretmen olmuşlar, peki bizler halalarımızın çocukları kadar neden şanslı değildik? Çünkü biz yetim kalmıştık onlar kadarı şanslı değildik.

Büyüdük şimdi merak etmesin beyler ben yetim büyüdüm sen yetimin halinde ne anlarsın Allah yetim koymasın yine de, hep bir yerde eksiktik tamamlayamadık kendimizi bir türlü…

 

Sözlerimizi anlatırken bari burada yetim kalmasın sözlerimiz ulaşır belki bu feryat sesimiz Devlet büyüklerimize…

Lütfen artık diyorum biri çıksın bu soğuk ellere bir sıcak el uzatsın, görmediklerimizi gördük duymadıklarımızı duyduk dalında koparılan bir yaprak gibi savrulduk sormayın gitsin.

Soruyorum size arkadaşlar;

1. Evli olan halama nasıl oluyor da iş hakkı tanınıyor ?2. Halayı amcayı düşünen bir devletimiz şehit yetimini neden düşünmüyor?3. 62 yaşındaki bir insandan bu devlet nasıl bir hizmet bekliyor?4. Emekli olmuş amcam 59 yaşında tekrar ona iş hakkı nasıl oluyor da tanınıyor bu iş hakkını acaba kimler için çıkarttınız?5. Çıkarılan kanun uygulamaları neden uygulanmıyor kanunlar bizlerin aynı eşit şekilde uyması gereken çizgiler değil mi? Bu çizgileri sizler çizmediniz mi ?6. Şehit ailelerine ayrılan kadro 8500, bizler sorunsuz aileler olduğumuz halde neden iş hakkından yararlanamıyoruz? Bu kadrolar bizlere değil de o zaman kimlere ayrıldı?7. Şehit yetimlerini kimsenin üzmeye hakkı yoktur.8. Ben inanıyorum bu devlet şehit yetimlerinde sahip çıkacak güçtedir. İnançla ve sabırla beklemekteyiz hala…”

Özgür SUCU

Şehit Yetimi

Yorumlar

Yorumlar