Söz Bitti | Gazi TV

SON DAKİKA

Söz Bitti

Bu haber 07 Eylül 2012 - 10:55 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Söz Bitti

Sitemiz köşe yazarlarından Ordu Vazife Malulü Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

   Son günlerden yaşanan şehit haberlerinden dolayı içim acıyor. söyleyecek söz bulamıyorum,Allah hepsinin ailesine sabırlar versin,mekanları cennet olur inşallah.
 
 
    Hani şu patlamada kaybettigimiz 25 fidanımız var ya,hani şehit dediklerimiz,ki bencede şehittirler. Iste o yiğitleri ugruna öldükleri devletin SGK kanunları maalesefki Şehit saymayacak,çatışmada ölmediniz,sizi teröristler bombalamadı,siz kaza ile öldünüz diyecek.     Gaziantepteki patlamada ölenler terör etkisi sonucu öldüğü icin şehitlik hakları alırken (ki sosyal devlet olma geregi bu hakları almalılar) bu yigitler kaza ile oldu diye bu haklardan yararlanamayacak.
   Ben 20 yıldır sırf bu yüzden Gazi sayılmıyorum,benden daha eski olanlarda var,benden sonra olanlar vede olacaklarda var. Herkesin bu gercekleride bilmesi lazim,hersey başbakanın anlattığı gibi yürümüyor bu ülkede.
    İsrail bombalaması sonucunda 25 filistinli ölseydi dün veya bugün Cuma namazından sonra Taksim ve ülkemin diger meydanları protestocularla dolardı. 
   Oysa ölenler asker oldumu kimse  umursamıyor,kılını kıpırdatmıyor. Bizleri ne hale getirdiler,bunlar içimi acıtıyor.
  Ya aklıma geldi birden,Şehit Ailelerin ve Gazilerin sorunlarıyla ilgilenen bir Dernek mi vardı banamı öyle geliyor ? Hiç sesleri solukları çıkmıyor da,hala tatildeler herhalde.
  Değerli dernek üyeleri,dernek genel başkanına sorsanız,bu 25 askerimiz,çatışmada olmadığı için şehit  degiller. Bu sizleri rahatsız etmiyormu ? 
  Şahsen ben bu zihniyette  olan birisinin dernek başkanlığı veya yöneticiliği yapmasına karşıyım. Bu düşünce yapısına sahip olan birisi,Şehit Ailelerini ve Gazileri temsil edemez (zaten etmiyorda). 
  Bu sebepten dolayı derhal görevi bırakmalı,yeni bir oluşumun önünü açmalıdır.

  Saygılarımla,
 


  Rafet Keleş
  Ordu Vazife Malülü

Yorumlar

Yorumlar