Sosyal Yardımlarda Muhtaçlık Şartı Çilesi | Gazi TV

Sosyal Yardımlarda Muhtaçlık Şartı Çilesi

Bu haber 25 Aralık 2013 - 17:20 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Sosyal Yardımlarda Muhtaçlık Şartı Çilesi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Kurulu’nun 2013/1 sayılı kararı ile; mütevelli heyetinin uygun gördüğü şehit yakını ve gazilere yönelik yapılacak süreklilik arz etmeyen yardımlarda (ev yapım ve ev onarım kapsamında yapılan barınma yardımları dışında) muhtaçlık koşulu aranmamakta olmasına rağmen, Cevizlidere Şehitler ve Gaziler Derneği üyesi güneydoğu Gazilerine yapılacak yardımlarda muhtaçlık şartı aranmaktadır. Bu hususta bahse konu derneği sitemize ilettikleri mesajları ile karar aşağıda sunulmuştur.

CEVİZLİDERE ŞEHİTLER VE GAZİLER DERNEĞİ MESAJI;

 

Kütahya ili Tavşanlı ilmçesinde faaliyet gösteren dernegimiz çatısı altında Şehit ailelerimiz ve Muharip gazi/ Güneydogu Gazileri birlikteyiz.  

Muharip Gazilerin bir kısmına yakacak yardımında bulunuldu. Güney dogu Gazilerimize yakacak yardımı için müracaatta bulunduk, gelen cevabi yazıda muhtaçlık sınırı aşıldığı için yardımda bulunulamıyacağı söyleniyor. Konuyu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığına bildirdik. Henüz cevap alamadık. Diger il ve ilçelerde yardım yapıldığını  biliyoruz. İlçemizde bulunan mütevelli heyeti Bakanlığın Şehit ve Gazi ailelerinden muhtaçlık belgesi istenilmeyecektir yazısına ragmen isteniyor.

Bizler dernek yönetimi olarak bu işin içinden çıkamadık çıkamıyoruz. İlgili kurumlardan yardım ve destek bekliyoruz. Saygılarımla.

 

Cevizlidere Şehitler ve Gaziler Derneği

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Kurulu’nun 2013/1 sayılı kararı; 

Yorumlar

Yorumlar