Sonuç Hüsran | Gazi TV

SON DAKİKA

Sonuç Hüsran

Bu haber 16 Ekim 2012 - 14:52 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Sonuç Hüsran

Şehit ailelerini 2. iş hakkı ile ilgili olarak bugün Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Gülşen UZ ile görüştüm. Kendisi İçişleri Bakan yardımcısı Sn. Osman GÜNEŞ ile görüştüklerini ve 2. iş hakkına yönelik olarak çıkarılacak uygulama yönetmeliğinde feragat hakkının bulunmadığını ve yönetmeliğin tamamlanarak Sn. Başbakana gönderildiğini bildirdi.

Gülşen UZ ile yaptığımız görüşmede İçişleri Bakanının uygulama yönetmeliği çıkarılırken kanunun dışına çıkamayacaklarını belirttiğini ve bu konuda biz çözüm üretilebilmesi için kanun değişikliğine gidilmesi gerektiğini belirttiğini ilettiler.

 

 

Burada akıllara 1. iş hakkına ilişkin olarak kanunda feragat hakkı olmamasına rağmen uygulama yönetmeliğinde konulurken hangi yasal dayanağa göre bu yapıldı. Şu an neden yapılmıyor. Bu zamana kadar Şehit aileleri uygulama yönetmeliği açısından sorun olacağını her fırsatta dile getirmelerine rağmen neden kanun değişikliğine gidilmeden yönetmeliğe son şekli verildi. Şehit yetimlerinin mağdur edilmesi kime ne sağlayacak?

 

 

Değerli arkadaşlar bu noktada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Bakanlığına büyük bir görev düşmektedir. Şehit yetimlerini mağdur etmemek için derhal bir kanun değişikliğine gidilmeli ve feragat hakkının olabileceği şekilde bir düzenleme yapılmalıdır. Beni her gün arayan Şehit yetimlerinin mağduriyetini düşündükçe gözlerime uyku girmiyor… İnşaallah bu sorunun da çözüldüğümü belirten müjdeli bir haber yapmayı iple çekiyoruz. Saygılarımızla.

Yorumlar

Yorumlar