Sivil Şehit Kavramı

Sivil Şehit Kavramı

15/05/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Sivil Şehit Kavramı

Son günlerde basın ve medya kuruluşları tarafından yapılan haberlerde ısrarla “Sivil Şehitlik” ya da “Sivil Gazilik” diye tabir edilen ve ne olduğu belli olmayan garip bir kavramın yeni yapılacak yasa çalışmasında verilecek haklara ilişkin haber içeriklerinde yer aldığını üzülerek görmekteyiz.

 

    Bizler için herşeyden daha önemli olan bu dünyada hiçbir ülkenin literatüründe olmayan kavramsal çelişkinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca böyle bir kavramın olmadığının basın duyurusunda iletilmesine rağmen ısrarla basın ve medya kuruluşlarınca bu kavramın kullanılmaya devam ediyor olmasını anlamak mümkün değildir.


    Bu itibar ile buradan basın ve medya kuruluşlarından rica ediyoruz, Şehit Aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerini daha fazla üzmemek, halka yanlış aktarımlarda bulunmamak adına, olmayan bir kavramı haberlerinizde kullanmayınız. Belki sizler için basit ve sıradan bir haber gibi görünebilir ama bu anlamda kullandığınız her cümle bizleri derinden yaralamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


                                                                                                Hamit YILDIZ

                                                                                                Gazi J. Ütğm.

                                                                                                Gazihaber.com

Yorumlar

Yorumlar