Sıfatlarımızı Rütbelerimizi Alın Hakkımızı Verin! | Gazi TV

Sıfatlarımızı Rütbelerimizi Alın Hakkımızı Verin!

Bu haber 13 Aralık 2013 - 9:01 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Sıfatlarımızı Rütbelerimizi Alın Hakkımızı Verin!

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Mustafa Selim DALDAL’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz…

İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Terör Şehidi, Terör Gazisi, Er Ordu Vazife Malülü, Er Ordu Vazife Şehidi, 2330 Şehidi, 2330 Gazisi, Rütbeli Asker/Polis Vazife Malülü, Rütbeli Asker/Polis Vazife Şehidi…
 
 
Ayyıldızlı bayrağın kıyamete kadar dalgalanması için yurdun çeşitli yerlerinde bu bayrağın gölgesi altında vatan ve milleti için görev yapmakta iken kimimiz canı ile kimimiz gözü, ayağı kolu ile bir bedel verdi. 
 
 
Verilen canların, uzuvların geri gelmesi mümkün değil elbette.Devletin kendine düşen görevi şehidinin geride bıraktıklarına ve gazisine el açtırmak, mağdur etmek değil. Toplum içinde başını dik tutarak kimseye muhtaç olmadan yaşamasını sağlamaktır.
 
 
Devlet şehidi, gazisi içinde dahi sıfatlara bölme, gruplara ayırma yapıyorsa bu eşitlik ilkesine ters düşen bir tutumun önden gidenidir.
 
 
Hiç kimse kendi şahsi işini yaptığı sırada Şehit ya da Gazi olmadı. Vatan, millet ve bayrak adına kimimiz güneydoğuda, kimimiz batıda, kimimiz dünyanın herhangi bir ülkesinde şehit düştü veya gazi oldu.
 
 
6495 sayılı kanunla kimi kesime bazı haklar verildi, kimisi kanunda dile bile getirilmedi, kimisi sevindi, kimisi üzüldü. Ortada bir kargaşa var ve çözümü için yazılan yazılar, verilen dilekçeler, çekilen fakslar yitip giden umut ve emekten başka bir şey değil gibi duruyor. Devlet kanunu çıkarırken tarafların dilek ve önerilerini değil bildiğini okuyor.
 
 
En basit olarak;
 
 
“Er” ordu vazife malülü iseniz yeni iş hakkıyla birlikte memur olarak atanmanız durumunda emekli maaşınız kesilmiyor.Her iki maaşı da almayı hak ediyorsunuz.
 
 
5434/45 kapsamında “polis veya askeri rütbeli” vazife malülü iseniz sigortaya tabi bir iş kolunda çalışmanız halinde iki maaşı da alabiliyorsunuz ancak memur olarak atanmanız durumunda emekli maaşınız kesiliyor.
 
 
“er” vazife malülü iseniz yeni çıkan kanunla maaşınıza %25 oranında bir artış yansıyor.

 
5434/45 kapsamında “polis veya askeri rütbeli” vazife malülü iseniz yıllık normal zam tutarını alıyorsunuz. 

 
Araştırma yapıldığı zaman ancak bilgi artırılabilir; bilgi artırıldığında ancak istek samimi olabilir; istek samimi olduğunda ancak akıl ıslah edilebilir; akıl ıslah edildiğinde ancak özel yaşam iyileştirilebilir; özel yaşam iyileştirildiğinde ancak aile yapısı düzeltilebilir. Aile yapısı düzeltildiğinde ancak devlet düzen içinde yönetilebilir. Devlet düzen içinde yönetildiğinde ancak dünyada barış tesis edilebilir. (Konfüçyüs)
 
 
Biz hepimiz aynı davanın insanlarıyız.Aramızda sıfat ve rütbelerin ayrımı olmamalı.
 
 
Sıfatlarımızı Rütbelerimizi Alın Hakkımızı Verin!

 
 
Gazi Mustafa Selim DALDAL

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/7af6165301.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar