SGK Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığı’ndan Gelen Şok Yanıt!

SGK Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığı’ndan Gelen Şok Yanıt!

26/10/2013 0 Yazar: Gaziler Net
SGK Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığı’ndan Gelen Şok Yanıt!

Afyon’da 5 Eylül 2012 tarihinde mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu şehit olan Bkm. Onbaşı Tolga Taştan’ın Bursa’da yaşayan anne ve babası Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığı’na 10/09/2013 tarihinde dilekçe vererek ücretsiz seyahat kartı için başvurdu.

Yönetmelik çıkmadı tekrar başvurun

SGK’nın Primsiz Aylıklar Daire Başkanlığı’ndan Şehit ailesine : İlgili dilekçeniz ile tarafınıza ve eşinize serbest seyahat kartı talep etmektesiniz.

Ancak, serbest seyahat kartının düzenlenmesine dair yönetmelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca henüz çıkmadığından serbest seyahat kartı düzenlenememektedir.

Yönetmelik çıktığında, yönetmelik doğrultusunda tekrar müracaat etmeniz gerekmektedir. Yanıtı geldi.

 

Hükümet için şehit aileleri değil başkaları önemli

Konuyla ilgili CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, “şehit annesi ve babası başvurmuş, “Şehitlik Kanunu çıktı, çocuklarım önce doğal afet kaybıydı, şimdi şehit oldular; seyahat kartı verin.” diye. Yasa 2 Ağustosta 2013 tarihinde onaylanmış. Bakanlık İki ay sonra verdiği cevapta “Henüz yönetmelik çıkmadığı için seyahat kartı veremiyoruz size.” denilmiş. Yani bir şehit ailesine iki ayda yönetmelik hazırlayamayacaksınız, seyahat kartı veremeyeceksiniz ama dünyayı yönetmeye kalkacaksınız. Dünyayı yönettiğini söyleyen,Suriye’ye demokrasi getirmeye çalışan,Hükümet için şehit aileleri değil başkaları önemli. Mısıra demokrasi getirdiğini söyleyen hükümet şehitlerimiz için bir maddelik yönetmelik çıkartamamıştır. Şehitlerimize hangi gözle baktığı zaten açılım sürecinde ortadaydı .Bu olayla tekrar bir kez daha hangi gözle baktığını göstermiştir.”dedi.

 

İşte o dilekçe ve gelen yanıt :

 

 

Kaynak: http://sozcu.com.tr/2013/gunun-icinden/sehit-ailesinin-dilekcesine-ilginc-yanit-395047/

Yorumlar

Yorumlar