Seyfettin APAK tan Basın Açıklaması | Gazi TV

SON DAKİKA

Seyfettin APAK tan Basın Açıklaması

Bu haber 15 Haziran 2012 - 17:35 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Seyfettin APAK tan Basın Açıklaması

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Seyfettin APAK’ın göndermiş olduğu basın açıklamasını sizler için yayımlıyoruz…

 

BİTLİS ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

Bu güzel ve Cennet Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunmasında milletimizin birlik ve beraberliği ile huzur ve güvenliğinin sağlanması uğruna tertemiz kanlarını bu Aziz Vatan Topraklarına akıtan Kahraman Şehitlerimizi ve Minnettar olduğumuz Kahraman Gazilerimiz için hazırlanan yeni kanun taslağının asıl amacının şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınlarını ve geride bıraktıkları emanetlerinin olmadığının açık bir işaretidir, Emanetlere verilecek haklar kayıtsız şartsız olmalıdır.

 

Biz Şehit yakınlarına ve Gazilerimize Yeni Haklar veriyoruz diye çıkıp meydanlarda ve basında konuşma yapanlara buradan sesleniyorum. Bir hakkı verdiğiniz zaman hakkı vereceğiniz insanlara veya bunların büyüklerine liderlerine danışın sorun istişare edin. Bölgesel olarak düşünün ama kişisel düşünmeyin biz bize verilecek hakları bize sorulmadan verilmesini ve başkalarının çıkarlarını düşünerek bizim adımıza hak verilmesini istemiyoruz. Türkiye Milleti Şehit ve Gazi hakları konusunda çok duyarlı ve hassastır. Sanmayın ki bu millet şehidine ve gazisine yapılanları unutur asla unutmaz çünkü şehitlik ve gazilik çok kutsal bir makamdır her kese nasip olmaz ama takdiri yüce Rabbimin elindedir ki her an herkesin başına gelebilecek bir şeydir. Bunu da kimse unutmasın. Biz Şehit Aileleri ve gaziler olarak bu makamlardan iftihar duyuyor asla boynumuzu bükmedik ve bükmeyeceğiz Yapılan haksızlığa da asla çıkıp alkış tutmayacağız kimsenin hakkı yok şehit ve gazilerin  umut verip umutsuzluğa üzüntüye ikiliğe ayrımcılığa sevk etmeye  haklarımızı kimseye de çiğnetmeyeceğiz, bizim için yapılacaksa bizi göz önüne getirsinler muhatap kabul etsinler yok biz bunu bazı kesimler için yapıyoruz derlerse bizim adımızı kullanmasınlar onlara yeni bir düzenleme ve yeni bir isimle yapsın biz bundan çok büyük rahatsızlık duyuyoruz.. Sayın Başbakanımızın ibaresiyle ‘‘ Haksızlığın Karşısında Duran Dilsiz Şeytandır.’’ Dediği gibi bizde asla sesiz kalmayacağız.

                                                                 Seyfettin APAK

                                                       Bitlis Şehit Aileleri Derneği

                                                          Yönetim Kurulu Başkanı  

 

Yorumlar

Yorumlar