Sessizlik Senfonisi | Gazi TV

Sessizlik Senfonisi

Bu haber 05 Şubat 2013 - 19:13 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Sessizlik Senfonisi

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

NE KADAR SUSACAKSINIZ,NE ZAMAN KONUŞACAKSINIZ ?    Bir süredir camia ile ilgili konuları biraz uzaktan izlemeyi tercih ettim.Çünkü bazen sorunlara uzaktan bakmak bazı şeylerin daha net görülmesini sağlıyor. Ama olumlu diyebileceğim pek fazla gelişme olduğunu söyleyemem. En belirgin olan, başta dernek yönetimleri ve onları seçen delegeler olmak üzere herkesin sessiz vede suskun olması. Dışardan gören birisi,bu camianın mensubu olan Şehit Aileleri,Gaziler vede Ordu Vazife Şehit ve Malüllerinin hiç bir sorunu olmadığını,bütün eksikliklerin giderildiğini ve herkesin hayal ettiği hayat şartlarını yakaladığını zanneder. 


 

Oysa gerçek öylemi ? Aklıma takılan birkaç konuyu yazıp takdiri siz değerli okuyuculara bırakıyorum. 


 

Kahraman Kardeşimizin ismini kullandığım için kendisininde hoşgörüsüne sığınıyor,Allah’tan acil şifalar diliyorum.

 Başçavuş POLAT KANTARCI 29 Ekim günü operasyon esnasında mayına basıyor ve ayağı kopuyor. Ve ayağını kendisi alarak ve direncini,soğukkanlılığını kaybetmeden,askerlerininde moralini bozmadan helikopter bekliyor. Buna benzer yüzlerce kahramanlık destanı yazan kardeşimiz var. 


  

   Peki POLAT kardeşimiz kaza sonucu yaralansa medya aynı ilgiyi gösterecekmiydi ? Kaza sonucu,mesela arkadaşı yanlışlıkla vurmuş olsa veya uçurumdan düşse yada trafik kazası sonucu yaralanmış olsa haber değeri olacakmıydı ?

Kaza geçirmiş olsa aynı medya vede Genelkurmay başkanlığı Kahraman Gazimiz diye bağrına basacakmıydı POLAT Başçavuşumu ? 


 

  Ya SGK,olay kaza ile oldu diye hak vermemek için,tazminat ödememek için bin dereden su getirecekti ve POLAT kardeşimiz hakkını mahkeme kapılarında arayacaktı ve GAZİ olduğunu kanıtlamaya çalışacaktı.  Bir tane yönetici veya Devlet görevlisi çıksında “Hayır,yanılıyorsun,öyle şeymi olur” desin. Diyemezler,çünkü kaza sonucu bu şekilde mağdur olan binlerce insan var. Çok uzağa gitmeye gerek yok, Afyon Şehitlerimizin durumu ortada,hala hangi mevzuattan değerlendirilecekleri belli değil.


 

  Bir diğer konuda Seyahat Kartlarıyla ilgili. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (Ne alakaysa Şehit ve Gaziler bu bakanlığa bağlandı)  seyahat kartlarının bir düzene sokulacağını ve artık Şehit,Gazi ve Ordu Vazife Şehit ve Malüllerinin sıkıntı yaşamayacağını açıkladı ve bu düzenleme ulusal basında haber oldu.  


 

 Yıllar önce verilmiş hakkı,yeni veriliyormuş gibi haber yaptılar ve Dernek yöneticilerinden çıt yok. Yahu bu camianın,özellikle ORDU VAZIFE ŞEHİT ve MALÜLLERININ tek sorunu bu mu ? Çalışamayan,iş bulamayan,sadece Emekli maaşıyla geçinmeye çalışan,evi olmayan,Kirasını,faturasını,kredi kartını ödeyemeyen,bankalara binlerce lira borcu olan arkadaşlarımızın sorunları ortada çözülmeyi beklerken,Bakanlığın çözeceğiz dediği sorun Seyahat Kartlarımı olmalı ?   Bir tane yöneticide çıkıp buna itiraz etmiyor yahu,niye ? Bu insanların sorunları sizleri ilgilendirmiyormu ? Siz ne için o koltukları işgal ediyorsunuz,bu sorunlara daha ne kadar sırtınızı döneceksiniz ? Daha neye isyan edeceksiniz,ne zaman,ne için konuşacaksınız ?  Mevcut yönetimler sessiz,onların yerine talip olanlar sessiz,yeni umutla seçilen Ankara şube sessiz,üyeler,delegeler sessiz. 


 

  Sesini yükseltenler hep aynı kişiler,demekki Camianın hiç sorunu yok. Arızalı ve sorunu olanlar,sadece benim gibi yazılar yazıp,sorunları dile getirmeye çalışan bir avuç insan.Acele etmeyin,yarın öbür gün sahip olduğunuz bir kaç hak elinizden alınınca sesinizi yükseltirsiniz ama o zamanda sizi duyan olmaz.SaygılarımlaRAFET KELEŞ


ORDU VAZIFE MALÜLÜ

Yorumlar

Yorumlar