Serbest Kartlar Elektronik Karta Dönüşüyor | Gazi TV

SON DAKİKA

Serbest Kartlar Elektronik Karta Dönüşüyor

Bu haber 27 Haziran 2012 - 12:55 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Serbest Kartlar Elektronik Karta Dönüşüyor

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan habere göre, serbest kartların elektronik karta dönüşeceği bilgisi veriliyor. Günibirlik İstanbul’a giden bir Gazimiz serbest seyahat kartından yararlanamayacak mı sorusu akıllara geliyor. Haber metni aşağıda sunulmuştur;

   Teknolojik imkânlardan yararlanılarak şehir içi toplu ulaşımı kolaylaştırmak, yolcu yoğunluğunun bölgelere göre dağılımına ilişkin veri tabanı oluşturarak yolculuk ihtiyaçlarını karşılamak ve toplu taşımada hizmet kalitesini yükseltmek amacına yönelik filo izleme, yönlendirme ve yolcu bilgilendirme sistemi kapsamında, ücretsiz geçiş imkanı sağlayan bütün kartlar elektronikkarta dönüştürülüyor. Bu haktan, bağlı bulundukları kurum tarafından kendilerine verilen personel kimlik kartlarıyla yararlanan gazeteciler, polisler, zabıta görevlileri, şehit aileleri, SGK tarafından verilen “serbest” kart sahipleri ile gazilerin 1 Ağustos 2012 tarihine kadar elektronikkart alması gerekiyor. Bu tarihe kadar ücretsiz geçiş imkanı sağlayan kişilerin elektronikkartlarını almaması durumunda, 1 Ağustos 2012 tarihinden itibaren ücretsiz geçiş imkanından yararlanamayacak.

   Elektronikkart almak isteyen vatandaşlar, elektronikkart başvurularını bireysel ya da toplu müracaat şeklinde yapabiliyorlar. Kurumlar toplu müracaatlarını İETT’nin Karaköy’deki merkez bürosuna, bireysel müracaatlar ise İstanbul’un Avrupa yakasında Karaköy, Topkapı, Aksaray, Bahçelievler, Yenibosna,  Mecidiyeköy; Anadolu yakasında ise Kadıköy, Pendik, Üsküdar ve Uzunçayır seyahat kartı başvuru merkezilerine yapabilirler.

 

   Kaynak: http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=1031

Yorumlar

Yorumlar