Şehitlik ve Gazilik Siyaset üstüdür | Gazi TV

Şehitlik ve Gazilik Siyaset üstüdür

Bu haber 12 Ocak 2013 - 11:56 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
Şehitlik ve Gazilik Siyaset üstüdür

Sitemiz köşe yazarlarından Ordu Vazife Malulü Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 Günlük hayatımızda eşimizi,dostlarımızı,arkadaşlarımızı,işimizi,yanımızda çalışanları kısaca çevremizde yaşayan kişileri seçerken gayet titiz davranırız. Bu insanları seçerken hepimizin farklı kriterleri vardır. Ama genelde dürüst,namuslu,sözünün eri,sadece iyi günde değil,kötü günde de yanımızda olacak insanların çevremizde olması için çaba gösteririz.

 

  

   

   Bu özellikleri taşımayan kişileri ya yanımızda barındırmayız veya aramızda mesafe bırakırız ki bize zarar vermesinler. Kaç tanemiz bize zarar veren insanı,zarar verdiğini bile bile yanımızda tutarız ? Kaçımız bizi zarara uğratan kişiyi yanımızda çalıştırmaya devam ederiz ? Hatta bırakın zarar vermeyi,zarar vereceginden şüphe ettiğimiz kişiyi bile hemen yanımızdan uzaklaştırmaya çalışır,aramıza mesafe koyarız.      

      Mesela mahallenizin bakkalı veya başka bir esnafı sizi bile bile kazıklasa yada birkaç kez kazıklamaya yeltense bir daha ordan alışveriş yaparmısınız ? Veya beraber olduğunuz,evlenmeyi düşündüğünüz kişi hakkında birşeyler duysanız,şüpheye düşseniz o kişiyle yinede birlikte olmayı göze alırmıydınız ? Güveninizi sarsan,dürüstlüğünden şüpheye düştüğünüz birisiyle ortaklığınızı devam ettirirmiydiniz ?

  Herkesin ortak cevabı HAYIR olurdu sanırım.

   

 

    Peki bizim camianın,Şehit Ailelerinin,Gazilerin,Ordu Vazife Malüllerinin haklarını savunsun,onları ezdirmesin diye seçtiği insanlar yukarıda anlatılan kriterlere ne kadar uyuyor ? Kaçımız Yönetici sıfatı vererek makam sahibi yaptığımız insanların görevlerini hakkıyla yaptığını söyleyebilir ? 

  Son zamanlarda yaşanan bir kaç konuyu hatırlatmakta yarar görüyorum.

     

    Yıllardır çekilen sıkıntılar ortada,durumundan memnun olan bir avuç insan var sadece,Camianın büyük çoğunluğu,sıkıntı içinde,mağduriyetler her geçen gün katlanarak büyüyor.

 

   Öncelikle bizler eksiklerimizi,verilmeyen haklarımızı,mağduriyetlerimizi,mevcut hükümete anlatmaya çalışıyoruz,çünkü çözüm mercii orası. Sözde bizleri temsil eden dernek yöneticileride,bizlerin haklarını hükümete anlatmak için yetkilendirilmiş.Ama ortada tuhaf bir durum var,Başkan diye görevlendirdiğimiz oturduğu koltuğu vede sahip olduğu imkanları dahada genişletmek adına MART 2011’de AKP Ankara 2.bölge,170.sıradan,162 aday no’su ile Milletvekili aday adayı olmuş ve 12 oy almıştır. Buraya kadar herşey normal,herkes Milletvekili aday adayı olabilir,bu kanuni haktır. Ancak aktif siyasete giren birisi,bu camianın başında olmamalı,bu etik bir durum değil,Şehitlik ve Gazilik Siyaset üstüdür.

  

  Çünkü bizlerin haklarını her koşulda savunması gereken birisinin mensubu olduğu partiye ve onun politikalarına nasıl karşı gelebilir ?

  

    Bugün Akşam Gazetesinde bir röportajı vardı Sayın Genel Başkanın,hükümetin,İmralıda Terörist başıyla yaptığı görüşme hakkındaki fikirlerini beyan ediyordu,olabilir,bence fikrini söylemesinde bir sakınca yok.

 

   Ancak Yıllardır bu camianın sorunları,sıkıntılara ortada iken,6 ay önce çıkan 6353 sayılı kanun hiç bir soruna çare olmamışken,sorunlar,mağduriyetler devam ederken ve her gün bunlara yenileri eklenirken,Anayasanın 61. Maddesi yıllardır uygulanmıyorken,8 senedir bu camiaya başkanlık eden kişinin sesi soluğu çıkmıyor,Devletin izlediği bir politikaya, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Başkanı olarak mülakat verip fikrini beyan edebiliyor.

   

   Demekki gerektiğinde Gazeteye çıkılabiliyormuş,peki adama sormazlarmı,oraya çıkma fırsatı bulmuşken camianın sorunlarından neden bahsetmedin ? Hükümetin,Ordu Vazife Malüllerini,tasarruflar gereği Gazi saymadığını,onlara vermediği haklardan tasarrufa gittiğinden neden bahsetmedin ? Afyon’daki patlamada hayatını kaybedenler dahil,kaza sonucu hayatını kaybedenlerin tasarruf sebebiyle ŞEHİT sayılmadığını,bu mevzuatın karışıklığından dolayı binlerce insanın mağdur olduğunu neden anlatmadın ? Birikmiş,anlatılacak onlarca sorun varken Ulusal medyaya çıkma fırsatı bulunmuşken anlatmanız gereken,sadece Hükümetin İmralı politikası hakkındaki fikrinizmi olmalıydı ?

  

   Size bağlı olan bütün Dernek yöneticileri ve üyelerinizle bir toplantı yapıp bu konu hakkında onların fikirlerinide alıp,ortak bir akılla bir Basın Toplantısı yaparak herkesin üzerinde uzlaştığı fikirleri ortaya koyabilirdiniz,yapmadınız.

 

  Sizi eleştirenlere neler yaptıklarınızıda herkes biliyor,üyeleri disipline vermekle  tehdit ederek zorla istifaya zorladığınızı,kendi çıkarlarınız uğruna Ankara Şubeyi nasıl görevden aldığınızı,bizlere ses olan,ışık olan internet sitelerini nasıl susturmaya çalıştıklarınızı herkes biliyor,artık KRAL ÇIPLAK ve herkes bunun farkında.

  

    Yaptıklarınız ve Yapamadıklarınız ortada ,size,bu camiada artık kimse güvenmiyor Sayın Başkan,neden güven tazelemeye gitmiyorsunuz,eğer iyi niyetle birşey yapmaya niyetiniz varsa güven tazelemelisiniz.

 

  Sayın Şehit Aileleri,Gaziler ve Ordu Vazife Malülleri,bu camiada herşey dört dörtlükte bizmi farkında değiliz,bizim göremediğimiz,sizlerin gördüğü icraatları bize anlatında bizde öğrenelim,boşu boşuna kimseyi eleştirmeyelim.

 

 

Saygılarımla

 

 

Rafet KELEŞ

 

ORDU VAZİFE MALÜLÜ

Yorumlar

Yorumlar