Şehitlik Kapalı Olur mu?

Şehitlik Kapalı Olur mu?

04/11/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Şehitlik Kapalı Olur mu?

Sakarya Serdivan Kampus yolu üzerindeki şehitlik maalesef asker yetersizliğinden kapalı tutuluyor.

www.sakaryasehitvegazileri.com sitesi yönetici ve üyeleri olarak eylül ayında serdivan kampus şehitliğinde Türk Bayrağı olmamasını bazı Şehit ailelerimiz ve Gazilerimizin isteği üzerine gündeme getirmiştik.


Şehitliğin Bayrağı iki ay sonra 31 Ekim 2013 günü yerine takıldığını haber aldık ve daha önce birçok defa ziyaret ettiğimiz, şehitliğimizi tekrar ziyaret ve Bayrağımızı yerinde görmek için  01 Kasım 2013 Cuma günü öğleden sonra sitemiz üyeleriyle birlikte şehitliğe gittik, ancak şehitlikten içeriye giremedik, çünkü şehitliğin kapısı kapalı ve hiçbir görevli yoktu. Ziyaretimizi gerçekleştiremedik. Daha sonra niye kapalı olduğunu öğrenmek için şehitlikten sorumlu Garnizon Komutanlığını aradık ve Garnizon komutanlığından edindiğimiz bilgiye göre, Şehitliğin iki aydan beri asker yetersizliğinden dolayı kapalı olduğunu sadece Cuma sabahları temizlik için açıldığını ifade ettiler. Aldığımız cevap karşısında adeta şaşkınlık geçirdik. Bir şehitlik nasıl kapalı olurdu? Şehitliğimiz temsili bir şehitlik olsa da orada asıl mezarı olan Kıbrıs şehidi Şehit Dnz.ast. cvş. Cemil Akın, terör şehidimiz mezarı ve 1942 yılından beri şehit olan 140 Sakaryalı şehidimizin de temsili şehit mezarı vardı.  


2005 yılından günümüze kadar şehit olan  15 şehidimizin temsili mezarı şu an hala yapılmamıştır. Şehitlik nasıl kapalı kalır hala anlamış değiliz, ilimizde Devletimizin bu işlerle şehit aileleri, Gaziler ve bu tür konularla alakalı işlerle ilgili Valilikte Şube Müdürü, Garnizon Komutanlığında Şehit Gazi İşlerden Sorumlu subay, Aile sosyal politikalar Bakanlığı il Müdürlüğündeki temsilci ve ilimizdeki derneğin bu sorunların çözümünde daha duyarlı olmaları en büyük temennimizdir. 


Şehitlikteki mezarların yazıları da siliniktir. Bu şehitlerimiz bir hiç uğruna mı şehit oldu? Önceki senelerdeki bu konularla ilgili yaşanan sıkıntıları biliyorsunuz. O zamanda aynı bu kişiler görevdeydi. Bu konuda sorumlu herkesi göreve davet ediyoruz. 


Artık bu yapılanları bu aksilikleri kabul etmiyoruz, sorumluluk sahibi kişiler yetkilerini kullanarak şehitlerimiz, gazilerimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıksınlar. Şehitliğin kapalı olması kabul edilir bir durum değildir, yeterince asker yoksa özel güvenlik görevlisi görevlendirilebilir. Devletimiz bu kadar aciz değildir. Bu vatanı vatan yapan Şanlı Bayrağımıza kanlarını veren şehitlerimiz ve Gazilerimiz için ödenecek paranın hesabı yapılamaz gerekirse özel güvenliğin parasını bizler  vermeye hazırız. Yeter ki şehitliğimiz kapalı kalmasın..


Şehitliği ziyaret etmek isteyenler, şehitlerimize bir fatiha okumak isteyenler kapıdan dönmesin. Biz inanıyoruz ki  Sayın Valimizin bu durumdan şehitliğin kapalı olmasından haberi yoktur. Buradan sayın valimize ve ilimizdeki üst düzey devlet büyüklerimize sesleniyorum; “Lütfen bu konuya çözüm bulun  ve şehitliğimiz kapalı kalmasın. Son olarak bizler sorumlu bir bireysel anlayışıyla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Bu vatan için, Bayrak için, Kur-an için korkusuzca mücadele ederek, şehit ve gazi olan vatan evlatlarımız ve aileleri için ne yapılsa azdır düşüncesi ile onların milli ve manevi değerlerini yaşatacak faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz.” Şehitliğimizin haftanın her günü yeniden ziyarete açılması ile ilgili katkı sunacak herkese şimdiden sonsuz teşekkür eder, saygılar sunarız. 

Erdoğan ERDOĞAN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar

Yorumlar