Şehitlerin ismini taşıyan okullar duyarlı olsun

Şehitlerin ismini taşıyan okullar duyarlı olsun

25/07/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Şehitlerin ismini taşıyan okullar duyarlı olsun

Sn. Erdoğan ERDOĞAN’ın mesajı;Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Sakarya Yenihaber Gazatesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Sezai MATUR’un Sitemiz hakkındaki Sayın MATUR’un Görüşlerinden ve Bu konulardaki desteklerinden ötürü Teşekkür ederiz.

SAKARYA YENİHABER GAZETESİNDEKİ YAZI;

www.sakaryasehitvegazileri.com internet sitesinin yönetimi gönüllü birkaç kişiden oluşuyor.

Bu insanlar ilimizdeki şehitlerin listesini çıkararak bir kaynakta toplamış şehitlerin hatıralarını yaşatmak için elinden gelen çabayı gösteren kişiler. Bunun karşılığında da maddi bir çıkarları bildiğim kadarıyla yok. Destek verilmesi veya en azından siteyle ilgili giderlerin karşılanması yönünde daha önce gündeme gelmiş bir mevzu vardı ama maalesef gönüllü olarak bu işi yapan bu insanlar adeta psikolojik lince tabi tutuldular. 


O mevzular geride kaldı ama yinede kendilerine karşı “Size mi kaldı bu işler” diyenler var. Neyse ki onlar bu duruma aldırış etmeden şehitlerin hatıralarını yaşatmaya devam ediyorlar. Dün web sitesi yönetimi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdikleri bir dilekçeyi basınla paylaştılar. Dilekçede ilimizde bulunan şehitlerimizin ismi taşıyan 26 okulun internet sitelerinin incelendiği ve bu sitelerde okula ismi verilmiş şehitlerle ilgili bilginin yer almadığı belirtilerek, bu konuda ilgili okulların sitelerinde bu bilgilerin yer alması talebinde bulunulmuş. 


İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı imzalı cevapta ise “Web Sayfaları “Okul web Sitesi Yönetim Paneli Kullanım Esasları” doğrultusunda hazırlanmaktadır. Web siteleri aynı standartlarda olması esas alınmış olup ayrıca farklı renkli uygulamalara izin verilmemektedir.” denilerek bu talep reddedilmiş. Ancak bu konuda araştırılmadan ve üzerinde durulmadan bir cevap verildiğini söyleyen www.sakaryasehitvegazileri.com internet sitesinin yönetimi, okulların internet sitelerinde tarihçe bölümünde okula ismini vermiş şehidin tanıtıla bileceğini ve bu yönde bir engelin olmadığını söylüyor. 


Bence bu talep çok haklı ve olması gereken bir çalışma. Zaten birkaç örneği de var. Bazı okullarımız bunu bir talimat gelmeden kendileri yapmış. Umarım şehitlerimizin ismini taşıyan diğer okullarımızda bunu bir sorumluluk olarak görürde internet sitelerinde bu bilgilere yer verirler…

 

Haberin Devamı : http://www.sakaryayenihaber.com/haber-oku/43889/sehitlerin-ismini-tasiyan-okullar-duyarli-olsun.html

Yorumlar

Yorumlar