Şehit Yetimine E-Haciz Uygulaması

Şehit Yetimine E-Haciz Uygulaması

02/11/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Şehit Yetimine E-Haciz Uygulaması

Şehit yetimi Sn. Erdoğan GÖLCÜK’ün sitemize iletmiş olduğu mesajı sizler için yayımlıyoruz.

Rabbim  sizden  razı  olsun, cevap  vermeniz  bile  beni  çok  mutlu  etti, beni  yalnız  bırakmadınız  çok duygulandım,  gözyaşlarımı  tutamadım. 


Parasızlıktan  ne  ben  ne  kardeşlerim  evlenebildi, bir  insanın  ömrü  70  yıl  ise  32  yıl  ömrüm kaldı. Oysa  babam yaşasaydı,  kim  bilir  devletin  hangi  kurumunda  görev  yapacaktım…


 Nerden  tutarsan  Adaletsizlik  var. Bakın Sn. Fatma ŞAHİN evlenecek  çitlere  on bin  krediden  bahsederek  yaş  sınırı  yanılmıyorsam  26  veya  27  oysa  devletin  bir  Bakanı  hiç  evlenmemiş  çiftlere  diyebilirdi. Haydi  bunu  diyemedi,  en  azından  Şehit  ailelerine vb. gibi   yaş  kapsamını  genişletebilirdi. Ama  verdikleri  demeçlere  gelince  Aziz  şehitlerimize  ne  versek  azdır  şeklinde… 

 

Devlet Şehit ailesinin hesabına E- Haciz uyguluyor


“Babam 90’lı yıllarda Şehit oldu. Parasızlıktan okulu zamanında bitiremiyordum. Devlet burs verdi. Ama o bursta yetmediği için ara ara okula ara vermek ve okulumu bitirmek için çalışmak zorunda kalıyordum. Üniversiteyi bitirdim, mastır yaptım ama işsizim. Hesabımda 5 tl bile olsa devlet ona da E- Haciz uygulamakta... Aile bakanlığını aradım, o kadar vasıfsız personel var ki ilgilenen olmadı. BİMER’e yazdım, resmen benimle alay ediyorlar. Verdikleri cevap’ta “13.000 TL. borcunuzu şu tarihe kadar yatırmanız gerekmektedir.” 


Ben ekmek yiyecek param yok diyorum onlar ise yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar!


Ankara BİMER müdürüyle görüştüm azarlandım. Personelini savundu, orda da aynı vasıfsız personel hat safhada. Gençlik ve spor bakanlığını aradım orda da biz ne yapabiliriz ki cevabını aldım.”

 

Deşmeyin  yaramı  yaram  çok  derin,  Daha  fazla  uzatmayayım.  Mesajımı bu  haliyle  yayınlarsanız çok  makbule  geçer.

 

Beni  yalnız  bırakmadınız  Rabbim  size  sağlık  sıhhat  uzun  ömür  versin. 

 

Sonsuz  SAYGILARIMLA.

 

Erdoğan GÖLCÜK

Şehit Yetimi

burda34@mynet.com
 

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/e0bac170aa.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar