Şehit yakınları, milletin emanetidir | Gazi TV

SON DAKİKA

Şehit yakınları, milletin emanetidir

Bu haber 28 Nisan 2012 - 22:41 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Şehit yakınları, milletin emanetidir

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 1999 yılında Bingöl’de şehit düşen Vedat Aslan’ın ailesini ziyaret etti. Bakan Yılmaz, şehitlerin yakınlarının Türk Milletinin emaneti olduğunu söyledi.

 

   Esenler Oruçreis Mahallesi 544 sokak üzerinde bulunan Şehit Jandarma Er Vedat Aslan’ın ailesi, Bakan İsmet Yılmaz’ı misafir etti. Yılmaz, şehit evine Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve beraberindeki heyet ile geldi. Şehit annesi Fikriye Aslan ile konuşan Yılmaz, şehitlerin tüm milletin emaneti olduğunu belirtti. Şehit ailelerinin kendileri ve tüm millet için önemli olduğuna değinen Yılmaz, “Bu emanete sahip çıkmak bütün herkesin görevidir. Çünkü bunlar bir şekilde bu vatandaki anneler babalar rahatça yaşasınlar diye şehit düşmüşlerdir. Herkesin sorumluluğu var. Bu sorumluluk çerçevesinde sorumluğunu yerine getirenlere teşekkür ederim. Analar bir ağladı bir daha ağlamasın. Mekanı cennet olsun. ” şeklinde konuştu.

 

 


 

    Bakan Yılmaz, her gittiği yerde şehit ailelerini ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Ama bazı gittiğimiz yerlerde ‘ne arayan var ne sorun var’ diyenler oluyor. Onlar haklılar. Ama bazı yerlerde silahlı kuvvetlerimizde çok güzel bir şey yapıyor. Her bir tugaya her birliliğe şehit vermişler ve onlara diyorlar ki ‘bu seni şehidin’ Ziyaret ediyorlar. Ailesi ile ilgileniyorlar.” diye konuştu.


   Kaynak: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1280259&title=yilmaz-sehit-yakinlari-milletin-emanetidir

Yorumlar

Yorumlar