Şehit ve Gazilerimiz Hep Fakirdendir… | Gazi TV

SON DAKİKA

Şehit ve Gazilerimiz Hep Fakirdendir…

Bu haber 21 Haziran 2012 - 12:12 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Şehit ve Gazilerimiz Hep Fakirdendir…

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Savaş YÜCEL’in bugünkü köşe yazısını sizler için paylaşıyoruz.

 

Peş peşe şehit ve gazi haberlerini aldığımız; gerekli gereksiz, bilgili bilgisiz birçok kişinin yorum ve fikir beyan ettiği bir dönemde, dikkat ederseniz her şey fakir ve vatan sevgisiyle kavrulmuş gariban Anadolu çocuklarının başına geliyor.

 

Bilirisiniz bir türkümüz vardır; “Hani diğer adı “Yemen Türküsü” olan, Kara çadır is mi tutar’ı. Yemen yolu çukurdandır / Karavanım çamurdandır / Zenginimiz bedel öder / Askerimiz fakirdendir. Dikkat ederseniz gerçekten de öyle.

 

Bugün bir bakanın, vekilin, bürokratın, yüksek rütbeli askerin veya zenginin oğlusırf askerlikten uzak kalsın diye, yurt dışlarında okutuluyor veya bilmem kaç sene çalışıyorsa veya bir kılıf altında askerliğe elverişsiz raporları alıyor ya da “BEDELLİ ASKERLİK” muhabbetine katılıyorken tüm bu gerekçelerin faturası gariban Türk insanın çocuğuna çıkarılmıyor mu sizce?

 

Siz, hiç bir zengin evinin önünden ya da yüksek kademeli bir şahsın evinin önünden, TÜRK BAYRAĞINA SARILI bir ŞEHİT cenazesi kaldırıldığını gördünüz mü? Siz hiç bu kademelerde ki insanların gerçek anlamda Şehit ve Gazilerine sahip çıkmak adına bir çalışma içinde olduğunu duydunuz mu?

 

Şahsen 17 senelik bir gazi olmama ve her gün bir sürü problem ve sağlık sorunları yaşamama rağmen ne gördüm, ne de duydum. Ne de sizler görüp duyacaksınız.

 

Aksine bazı devlet büyükleri, bizlerin ödediği bedelleri görmezden gelip; “Apo İmralı Palas ta rahat değil, onu daha da rahat edebileceği, zevki sefa içinde yaşayabileceği, yediği önünde yemediği arkasında olacağı, emrinde uşakları ve askerleri olacağı, örgütü daha rahat yönetebileceği bir yerlere (Evine) nakledelim” düşüncesi içinde olabiliyor. Bu nasıl yaman bir çelişkidir.

 

Bugün, 300 kişi kapasiteli bir hapishanede 5 katı tutuklu var diye, isyanlar çıkıp, millet birbirini boğazlayıp diri diri yakarken büyüklerimizin derdi, Apo’yu DAHA DA RAHAT ETTİREBİLMEK adına tek kişilik hapishane palas adasından evine taşımak olmamalıdır.

 

Devletimizin, Milletimizin ve Türk basınının görmesi gereken ve çözümlenmesi gereken en büyük sorunlardan birinin;

 

Şehit Aileleri ve Terör Gazilerine Maddi manevi ve sosyal anlamda yeterince sahip çıkılmadığının, tam olarak idrak edilmesidir.

 

Aynı durum vatan savunması için yeşil üniforma içine giren ordu Vazife Malulü ve Harp Malulü olarak sakat kalmış arkadaşlarımız içinde geçerlidir.

 

Bu üniformayı mesleği gereği giyen arkadaşlarımızın şartları da, günümüz ve sakatlık standartlarına göre eksik olmasına rağmen, ellerine kınalar yakılarak, bir düğün havasında davul zurna ile mecburi görev olarak askere alınan ER Mehmetçiklerimizin durumu acınası ve ağlanacak bir haldedir. Ve dikkat ederseniz, hepsi gariban TÜRKİYEM ÇOCUĞUDUR.

 

Sözlerime son verirken tekrar ediyorum;

İmkânı olan askerden kaçarken ve Zenginimiz bedel öderken, NE YAZIK Kİ, ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ hep fakirden olacaktır…

 

Savaş YÜCEL

Yorumlar

Yorumlar