Şehit maaşı bağlandığında, bakım maaşı kesilir mi? | Gazi TV

Şehit maaşı bağlandığında, bakım maaşı kesilir mi?

Bu haber 31 Mayıs 2013 - 11:36 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Şehit maaşı bağlandığında, bakım maaşı kesilir mi?

MHP Bursa Milletvekili Sn. Necati ÖZENSOY, Mecliste yapmış olduğu konuşmasında Şehit aileleri ile ilgili farklı bir soruna değindi. Engelli çocuğu bulunan Şehit ailelerinin almakta oldukları bakım maaşlarının kesilmesine ilişkin olarak Mecliste yapmış olduğu konuşmayı sizler için yayımlıyoruz.

   Bakın, ben sizlere çok daha çarpıcı bir iki konudan daha bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde beni Bartın’dan bir şehit annesi aradı -bir şekilde telefonuma ulaşmış- aynen ifadesi şu: “Benim evimde bir engelli evladım var ve bu engelli evladımla ilgili, ben, şehit maaşı bağlanana kadar bu engelli kızım için destek alıyordum, yardım alıyordum. Ama şimdi oğlum şehit olduktan sonra şehit maaşı bağlandığı için bu engelli kızıma aldığım yardımı kestiler.” Şimdi, sayın milletvekilleri, yani bundan gerçekten benim de haberim yoktu, sizlerin de haberi yoktur. Şehit aylığı bağlandı diye bir aileye engelli çocuğu olduğundan dolayı verilen yardımın kesilmemesi lazım, bu konuda bir çözüm bulmamız lazım. İşte, gaziler gelirleri varsa 400 lira maaş alıyorlar, gelirleri yoksa 700 lira maaş alıyorlar. Gazilik maaşı, şehitlik maaşı apayrı konular.

 

   Bunlarla ilgili hani referandumda, 2010’da şehit ailelerine pozitif ayrımcılık yapacaktık. Bu mu pozitif ayrımcılık? Lütfen Sayın Canikli, sayın AK PARTİ Grubu bu konuya bir çözüm bulun.

Yorumlar

Yorumlar