Şehit Kardeşinin Feryadı

Şehit Kardeşinin Feryadı

26/09/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Şehit Kardeşinin Feryadı

Şehit kardeşi Sn. İbrahim KARTAL’ın iş hakkının kullanımına ilişkin yaşadığı sorunu dile getirdiği mesajını sizler için yayımlıyoruz.

Şehit kardeşi İbrahim KARTAL iş hakkını kullanmak için müracaatını yapmasını müteakip, eksik evrakları gönderir. Sonrasında feragatnamede yanlışlık olduğunu kendisine iletirler. Yeniden feragatname düzenleyerek İçişleri Bakanlığına ileten İbrahim KARTAL sonrasında Bakanlıktan bir görevli tarafından aranarak atamasının yapıldığı kendisine iletilir. Kısa bir süre sonra yeniden aranır ve atama işleminin rafa kaldırıldığı söylenir. Bütün bu olanlara anlam veremeyen İbrahim KARTAL atama işleminin aylardır neden yapılmadığını merak ediyor. Devlet tarafından verilen bu hakkın kullanımında herhangi bir açıklama yapılmadan başvurusunun rafa kaldırılmasına anlam veremeyen kardeşimiz yetkililerin sorunu çözmelerini istiyor. Umarız Devlet büyüklerimiz bu feryada kulak verir ve bu kardeşimizin iş hakkını sorunsuz bir şekilde kullanmalarına vesile olurlar….


 

ŞEHİT KARDEŞİ İBRAHİM KARTAL’IN SİTEMİZE İLETMİŞ OLDUĞU MESAJI;

 

Ben Halil İbrahim KARTAL,


2010’da kardeşim İsmail KARTAL Hatay İskenderun’da Şehit oldu. Ben 18.05.2012’de İstanbul Valiliğine müracatımı yaptım. Daha sora benden istenen evrakları tamalayarak  İçişleri Bakanlıgı Personel Genel Müdürlügüne gönderdim. Bir süre sonra araştırmalar tamamlandıkdan sonra bana evrak gönderildi. Feragatname yanlış düzenlenmesinden dolayı ve ben tekrar feragatnameyi noterden düzenleterek gönderdim. Bir süre sonra İçişleri Bakanlından beni arayarak ataman gercekleşti dediler. Daha sonraki aşamalarda tekrar beni aradılar, dosyan kaldırıldı dediler. Bu durumdan acıkça ne cevap verecegimi şaşırdım. Eger devlet böyle bir hak veriyorsa neden anlıyamadım.


Halil İbrahim KARTAL

Şehit Kardeşi

0532 3053567 

Yorumlar

Yorumlar