Şehit Kardeşi Burcu GÖRÜRÜM den gelen mesajdır | Gazi TV

SON DAKİKA

Şehit Kardeşi Burcu GÖRÜRÜM den gelen mesajdır

Bu haber 25 Mayıs 2012 - 22:19 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Şehit Kardeşi Burcu GÖRÜRÜM den gelen mesajdır

Al bayrağa sarılı olan şehit naaşı, Karaman’da askeri tören yapılıp, ardından memleketi olan İskenderun’a götürülüp orada tören yapıldıktan sonra, bir yanlışlık oldu diyerek şehit değil denilmesinin vicdani ve insani bir yönü var mıdır?

 

ŞEHİT KARDEŞİ BURCU GÖRÜRÜM DEN TARAFIMA GELEN YORUM KATMADIĞIM YAZIDIR…

“Karaman da Vatani görevini yaparken elim bir kaza sonucu Şehit olan fakat düzenlenen Şehit töreninin ardından tam defnedilecek iken tören kortejinin önü kesilip resmi olarak Şehit olmadığı öne sürülerek Şehitliğe defnine izin verilmeyip ailesinin acısına acı eklenen, İskenderunlu Şehidimiz Burak GÖRÜRÜM hakkında TBMM Başkanlığına verdiğim soru önergesi;”

(Isparta Milletvekilinden Burcu Hanıma gelen bilgilendirme notu)

—————————————————————————

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların içişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.17.05.2012

S. Nevzat KORKMAZ

Isparta Milletvekili

08.07.2009 yılında vatani görevinin bitmesine bir ay kala Burak GÖRÜRÜM isimli askerin birliğinde hasta olan askerlere ilaç almak için radardan merkeze askeriyenin su tankeriyle gitmek üzere resmi görevlendirilmiş ve radardan merkeze inerken iki kişilik araca komutanları ile birlikte dört kişi binmek koşulu ile merkeze inip ilaçları ve sağlık malzemelerini almışlardır.

Dönüşe geçip Radara çıkarken birliğe 500 metre kala yolda spor yapan bir komutanını araca almak için durmuş ve araç yokuş yukarı olduğu için kalkamamış ve şarampole yuvarlanmak üzere iken, önde oturan komutanlar araç hızlanmadan atlayıp kurtulmuş ama Burak GÖRÜRÜM tankerlerin yani şoförün arkasındaki küçük alanda oturduğu için atlayamamış ve şarampole yuvarlanan aracın içerisinde kalarak şehit olmuştur. Ancak hayatını kaybeden bu Mehmetçik TSK’nce şehit olarak değerlendirilmemiştir.

Buna göre;

1. Vatani görevini ifa ederken şehit olan askerin şehit olarak değerlendirilmemesinin gerekçesi nedir?

2. Al bayrağa sarılı olan şehit naaşı, Karaman’da askeri tören yapılıp, ardından memleketi olan İskenderun’a götürülüp orada tören yapıldıktan sonra, bir yanlışlık oldu diyerek şehit değil denilmesinin vicdani ve insani bir yönü var mıdır?

3. Uludere’de kaçakçılık faaliyetleri esnasında hayatını kaybeden vatandaşlarımız şehit statüsünde değerlendirilerek her türlü haklardan faydalandırılırken, vatani görevini ifa ederken elim bir kaza sonucu şehit olan Burak GÖRÜRÜM’ün ailesinin şehit ailelerinin faydalandığı haklardan yararlandırılmamasının gerekçesi nedir? Bu farklılık kamu vicdanlarında yerini bulan adil bir uygulama mıdır?”

BURAYA KADAR YAZILAN KISIM VEKİL BEYİN SORU ÖNERGESİDİR. (ilgi ve soru önergesinden dolayı bizlerde teşekkür ediyoruz, Sayın Isparta Milletvekiline)

 

Merak ettiğim tek şey , bu sorun bürokrasiden mi kaynaklı, TSK dan mı kaynaklı acaba;

KARAMAN DA ŞEHİT TÖRENİ YAPILIP, İSKENDERUN DA ŞEHİTLİKTEN ÇIKARMAK NASIL BİR ETİK YA DA DAVRANIŞTIR?

VE BU İNSANLARA NEDEN YASAL BİR HAK VERİLMEMİŞTİR?

Savaş YÜCEL…
 

Yorumlar

Yorumlar